20230826

Proč navštívit Lego House (Cestovní deník z Dánska)

V dánském Billundu, kousek od proslulého zábavního parku Legoland (o něm třeba příště), najdete i moderní Lego House. Pokud chcete prožít se svým potomkem výjimečný půlden, tohle je to pravé místo. 

Zatímco terasy Lego House plné dětských prolézaček a vstupní dvorana jsou přístupné bezplatně, pořádná zábava začíná až v tvůrčích zážitkových zónách uvnitř. Jako o život tu z desítek milionů kostek ve stejném zápalu staví batolata, matky od rodin i ošlehaní kmeti. Co postavíte z lega, ožije vzápětí v interaktivních expozicích a památka vám dorazí i do e-mailu (včetně videa jen pro vás). Kromě toho je úplně nahoře galerie vydařených výtisků všech velikostí, ve sklepě naopak muzeum značky LEGO. Tipy: 

  • Do Billundu je cesta dlouhá, ale letecky se sem dostanete třeba z polského Krakova, který sám stojí za návštěvu. ✈️
  • O Lego House je velký zájem, navíc není nafukovací. Lístky na danou hodinu je dobré rezervovat si i několik dnů předem na https://legohouse.com/en-gb/ (jak dlouho pak vydržíte uvnitř, je jen na vás). 🎫
  • V sezóně je nával, ale díky rezervacím se vždy za pár chvil dostanete na vybrané stanoviště. 🧱
  • Okolo Legolandu je vše turisticky předražené. Uvnitř Lego House jsou ceny příznivější. 💸
  • Sami jsme stihli jen kavárnu vedle, ale je zde i unikátní Lego restaurace (víc prozrazovat nebudu, ale opět si nezapomeňte zamluvit stůl). ;) 🥗
  • Nevyhazujte plastové kartičky od 6 kostek, které dostanete, ani vstupní náramky. Později vám poslouží pro přístup k vašim vzpomínkám zaznamenaným uvnitř. 🎞️PS: Pokud si přesto chcete kompletně zkazit překvapení (nedělejte to, pokud se do Lego House chystáte!), prohlídku najdete třeba na YouTube:Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.