20190216

Herní tip: Mrazivý boj o přežití

Budovatelská strategie Frostpunk nepatří mezi hry, které vás přivítají selankou a teprve postupem času přitvrdí. Naopak, než trochu zapadnete do zákonitostí apokalyptického světa (žánrově #steampunk), ve kterém je hlavní silou všudypřítomný mráz a nedostatek zdrojů, hru možná (stejně jako já) několikrát rozehrajete znova, aby vaše enkláva ztracená v ledových pustinách vůbec měla šanci později přežít a rostla na zdravých základech…

Depresivní boj zoufalých osadníků chce zpočátku trochu trpělivosti. Zanedlouho ale nabídne pohled do nevšedního světa, ve kterém každé vaše rozhodnutí hraje zásadní (a nevratnou) roli. Vše zde až cynicky souvisí se vším a je na vás, jaké priority zvolíte. A jakou cenu za to necháte své svěřence zaplatit.


Aspoň pár rychlých tipů, pokud se do oceňované hry (třeba s využitím opakujících se slev) pustíte:
  • Když můžeš, musíš, zde platí hned v několika ohledech. Zejména pak u přijímaní nových zákonů nečekejte. Jakmile je další příležitost, nastavte svým zbědovaným dělníkům nové pravidlo, na které se mohou spolehnout. Jde často o nelehká rozhodnutí (omrzlé se snažit zdlouhavě a nákladně léčit, nebo rovnou amputovat a vyrábět z nich mrzáky? trvat na přísných pravidlech i za cenu donašečství a represí?), ale v důsledku jste je schopni balancovat tak, abych jejich nekomfort padal k nule a naděje rostla. Pokud tedy na druhé straně plníte, co vyhlásíte. A než přijde další vlna hlubokého mrazu.
  • Kdo nevyvíjí, nepřežije. Tužší a tužší mrazy i další nečekaná překvapení se jen valí a bez výzkumu nových technologií a postupů vaše kolonie dlouho životaschopná nevydrží. Nespoléhejte jen na jedinou konstrukční dílnu (Workshop), ale jak to bude možné, postavte rovnou druhou. Později vám to zachrání krk.
  • Zkoumejte okolí. Vyslat expedici není tak nákladné, dělejte to pravidelně. Získáte nové pracovníky, zdroje, později i vzdálené zdroje surovin.

Přeji vaší zmrzlé kolonii v hlubokém kráteru obklopeném sněhem a ledem… dlouhé přežití.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.