20190111

Opustili byste kompletně Facebook – třeba za 50 tisíc?

Opustili byste kompletně Facebook – třeba za 50 tisíc?
Hlasujte, chcete-li, v mém příspěvku v odkazu (na Twitteru, na Facebook vás nepoženu.) ;) /Otázku položil Petr Koubský v Deníku N v článku shrnujícím, co o nás vše Facebook ví a co proti nám aktivně používá, a na základě průzkumu v USA mezi uživateli, za kolik by se možností a služeb této sítě vzdali./

PS: Já F- opustil už před lety, dobrovolně a zadarmo. Přišel jsem max. o pár akcí s krátkozrakými pořadateli, kteří nechápu, že v této síti není každý a používají ji pro zvaní, plánování akcí apod. (Pravda, s Instagramem se mi – nechtě a dodatečně – kus facebookovské digitální komedie zase vrátil. A vážně proto zvažuji odchod i zde.)
https://twitter.com/tomulinek/status/1083619082363117569

7 komentářů:

 1. Vzhledem k tomu, že namam Twitter, tak se vyjádřím sem. FB mě vyhodil, protože jsem mu nedodal požadované údaje - osobní fotografie, celé jméno, datum narození - nejlépe sken platného dokladu. První čtyři dny bez FB jsem měl abstinenční příznaky :-), již dříve jsem si uvědomoval, že jsem na FB závyslý. A teď jsem rád, že ho nemám. Přišel jsem o pár kontaktů s kolegy z oboru, který mě zajímá, ale odchod za to stál.

  OdpovědětVymazat
 2. Antonín Roll Já díky ostatním sítím (které nepárovaly přátele na začátku 1:1) abstinenční příznaky nikdy neměl, ale je fakt, že jsem odešel už řadu let dozadu. Spíš mě baví, když mi někdo říká věty typu „Počkej, já ti to nemůžu poslat na Messenger?!“, „Vždyť ta akce visí na Facebooku a tam to přece vidí každý.“ Že je pro mnohé Facebook základní/jediná platforma pro zdroj a výměnu informací, je pro mne po léta smutné poznání.

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Vít Ja se těmi předpoklady lidí vcelku bavím. Tiše naslouchám a čekám až jim dojde fakt že FB nemám. Pro mnoho lidí je to jako kdyby člověk neměl mobil. A jednu dobu jsem neměl ani WhatsApp. To byl teprve mazec.

  Antonín Roll Zajímavé, po mě nikdy nic z toho nechtěli. Je ale pravda že fotku jsem měl nějaký obrázek, datum takový jaký mě napadl, a stejně tak zbytek údajů. Jen jméno jsem měl své. Ale to je už hodně let.

  OdpovědětVymazat
 4. Lukas Kymla WhatsUp jsem nikdy nenainstaloval. ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Lukas Kymla FB to chtělo, až když jsem požádal o obnovu hesla k účtu. A jméno bylo fiktivní, takže oni věděli jak se jmenuji, znali mé číslo, kontakty i když jsem jim nikdy nedal souhlas. Ale pokud bych jim dal to, co po mě chtěli, měli tím "automaticky" souhlas a spojení (propojení) se vším na FB. A to já nechtěl. Kolegové věděli kdo jsem, znali mě osobně a víc jsem nechtěl "dávat" FB.

  OdpovědětVymazat
 6. Opustil jsem Facebook, respektive jsem jej odmítl sledovat pro jeho negativní konsekvence na svůj osobní život. Obejdu se bez něj. K. V.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak já ho opustil asi 3x

  Vracel jsem se vždycky "kvůli okolí" - typicky akce...

  Aktuálně ho mám, pasivní konzument... Vzdám se ho asi bez abstinence, více mi bude chybět G+ a asi bych nechtěl přijít o Twitter.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.