20181202

Začínáte navrhovat pro #3Dtisk a bojujete s přesnými kruhovými dírami?

Začínáte navrhovat pro #3Dtisk a bojujete s přesnými kruhovými dírami?
Angus pro vás názorně shrnul zásady, jak si pomoci u dílů, kde chcete vytisknout díry svislé i vodorovné, aby seděly hned napoprvé. (S ohledem třeba na kombinaci přesných kovových tyčí s méně přesným taveným termoplastem, kdy každá výrobní metoda má jiné tolerance.)

#3Dprinting
https://youtu.be/j6508J94VsA

4 komentáře:

 1. No, nevím zda má 3d tisk nějaké hranice kreativity, ale chtěl bych se dožít
  třeba stavby komplexních budov pro lidi na měsíci 😊 dokonce by nám mohl
  pomoci Neznalek 😊, Pěkný den

  OdpovědětVymazat
 2. Ještě jsem se 3D tiskárně moc nevěnoval zpočátku mě odrazovala hlavně cena,ale podobné tutoriály jsou fain pomohou lidem, kteří by s tím mohli mít problemek a o to přeci jde...

  OdpovědětVymazat
 3. Cena 3D tiskáren je dnes velmi nízká, materiály ještě dostupnější a nabídka velmi pestrá. A to čínské klony neurčité kvality a podezřelé bezpečnosti součástek, prosím, rovnou přeskočte (na trhu je spousta kvalitních stavebnic, mnohé aspoň s certifikací pro Evropu; ani nemluvě o spolehlivějších a univerzálnějších tiskárnách pro profíky).

  Chcete-li začít, rozhodně doporučuji neotálet. První 3D tiskárnu nekupujte bolestně a s předlouhým odkládáním s tím, že je navždy. Vývoj zde jde rychle (i u hobby zařízení) a požadavky porostou až s vaším zacílením. Někdo skončí u drobných dárků pro své okolí, další pokračují k vícemateriálovému a profesionálnímu 3D tisku.

  PS: 3D tiskárnu každopádně doporučuji koupit především ve chvíli, kdy máte potřebu získat konkrétní 3D výtisky, nebo se chcete alespoň vzdělat (či třeba své potomky). Jako pouhá hračka pro strýčka Příhodu nemá moc smysl – vyžaduje trochu nadšení, nemálo času, chtít se učit nové věci (třeba pracovat s termoplasty, modelovat ve 3D své vlastní věci atd.).

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Vít souhlasím,proto jsem jí nepořídil před drahou dobou,jednak byli poměrně vysoké ceny samotných tiskáren ,ale hlavně jsem neměl čas se tomu věnovat a vyhodit peníz za těžítko nemělo smysl,nicméně vaše rady budu brát v potaz a rozhodně mi pomohli už před samotnou koupí.Určitě mi přijdou vhod a děkuji za ně

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.