20181211

Vychytralé mobily s dírou v displeji


Vychytralé mobily s dírou v displeji
Společnosti Samsung a Huawei se odhodlaly a představily/nepředstavily (uvedení až v 2019) první telefony, které místo esteticky příšerného výřezu nabízejí… díru v rohu. Dobře, je to otázka vkusu, zdá se mi to jen o trochu lepší řešení než výřez a o dost než zoufalé dva displeje na jednom telefonu („bezrámečkový“ a ten se senzory ála https://mobilenet.cz/clanky/symptomy-diplopie-ne-pouze-vivo-nex-2-se-dvema-displeji-a-tremi-hlavnimi-fotoaparaty-36621).

Jedno ale nezávidím vývojářům aplikací a her, kteří vlevo nahoře chtěli mít důležité informace. Teď je budou muset posunout vlevo dolů – místo Peroutky.

9 komentářů:

 1. Dobrý den, není jedna díra do budoucna málo?

  OdpovědětVymazat
 2. Aleš Pavelka Už máme telefony s více výřezy, někoho to určitě napadne vyrobit…

  OdpovědětVymazat
 3. nějak mi pořád uniká smysl honby za bezrámečkovou budoucností... :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tedy mně jsou výřezy naprosto šumafuk a psát že jsou esteticky příšerné v obecné rovině je hloupost.

  OdpovědětVymazat
 5. Zdeněk Zlámal Už nahoře píšu, že jde o otázku vkusu. Jinak si za tím stojím, takže asi budu hlupák. ;)

  PS: Ano, napsal jsem to více expresivně, ale mám design rád a tohle je prostý vyšlismus. (Když mi něco technologie zatím neumožňuje, ale přesto si na to hraji. Ergonomii navzdory.)

  OdpovědětVymazat
 6. Někde jsem četl, že snad polovina lidí vůbec přední kameru nepoužívá a pokud pominu odemykání displeje rozpoznáním tváře (což je samo o sobě pochybná funkce), je vlastně ta kamera na přední straně spíš kontraproduktivní, tedy z designového hlediska. Pak tam ale bylo uvedeno, že co platí na západě, rozhodně neplatí v Asii, kde je přední kamera používána velmi nadprůměrně, od videochatování přes placení atd. Nicméně, vidím to jako díru na trhu - zařízení bez přední kamerky, ať už je to mobil nebo notebook (u těch má spousta lidí, co znám, tuto kamerku stejně natvrdo přelepenou páskou).

  OdpovědětVymazat
 7. Jan Homola Mně hlavně pořád nějak nevadí ten půlcentimetrový proužek se senzory u horní hrany telefonu (i s ním je takové Galaxy S9+ stále švihákem). Ale co naděláš, marketing. Po něm nám tu na dlouho zbyla třeba doba 16 : 9 monitorů. ;)

  OdpovědětVymazat
 8. Přední kamera tam musí být, pro špionáž. Nikdo ji nepoužívá, ale na špionování se hodí. Kdopak ví kolikrát se za den zapne, aniž by o tom uživatel věděl?

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.