20181127

Jak by se měl zachovat řidič-automat v krizových situacích?

Jak by se měl zachovat řidič-automat v krizových situacích?
Můžete mu poradit prostřednictvím aplikace https://apseren.itch.io/fuzzy (zajímavá je především pro porovnání vašeho pohledu s doporučeními ostatních).
https://apseren.itch.io/fuzzy

4 komentáře:

 1. Většinou se shodnu s většinou, ale nic netušící řádné lidi na chodníku nechávám žít vždycky.

  OdpovědětVymazat
 2. Tomáš Holčík Přiznám se, že i tady jsem občas dal přednost záchraně davu před jednotlivcem (tj. spravedlnost vzala za své s ohledem na rozsah následků). Vždy mi ale chyběla volba naprat to do protější zdi, kde nikdo není. ;) Kde to šlo, sázel jsem na vyhnutí se havárii (s ohledem na pasivní ochranu vozu) za cenu vlastního rizika.

  OdpovědětVymazat
 3. IMHO tyhle úvahy nad tím jak by mělo auto rozhodnout jsou liché a plýtvání časem, i dle výsledků je zřejmé, že neexistuje žádná správné rozhodnutí. A pokud se programátor se dostane do situace kdy musí počítač naučit jak se v tomhle rozhodnout, měl by začít kompletně od začátku. Protože smysl autonomního řízení vidím právě ve schopnosti předejít těmto situacím na 99,99%.

  OdpovědětVymazat
 4. Já většinou preferuji náraz do lidí než do auta. V autě může být více lidí a ještě se může stát i vyšší škoda na okolním majetku. A krom toho, u těch lidí je šance, že uskočí apod. A taky je větší šance, že tím směrem se mi povede prokličkovat. Já třeba zpomaluji na takových místech, aby nemusel řešit, co se stane ve vysoké rychlosti. Já vím, jsem drsoň, ale na základě tak jednoduché animace je těžké analyzovat, co by se dělo v reálu.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.