20181128

Export z Google+ do WordPressu

Export z Google+ do WordPressu
Pro ty z vás, kdo mají na G+ nějakou Komunitu či třeba Sbírku a přemýšlejí, co dělat v době po G+ (která by měla nastat příští rok), vydali Friends+Me exportér. Archiv pak má jít načíst do WordPressu.

Sám o této cestě uvažuji minimálně se sbírkou o 3D tisku (8 882 sledujících – 426 příspěvků) dostupnou dosud i přes www.3Dnews.cz.

PS: Zatím jsem nezkoušel.
http://googleplusexporter.home.blog/imported-friendsme-google-page/

11 komentářů:

 1. Tomáš Vít díky za sdílení. Aplikace exportuje i do generického JSON formátu https://docs.google.com/document/d/1gOYJe61sI1GbO9qpFZJtwY3vdsZalsxtPgUnB2cvzAw/edit?usp=sharing , který se pak dá transformovat v podstatě pro libovolnou službu, která podporuje importy.

  OdpovědětVymazat
 2. Friends+Me Já vskrytu duše doufám, že to bez nutnosti kódování či práce s dtb dostanu aspoň do WordPressu. Zrovna o víkendu jsem hledal, kdo už se tím zabýval, padli jste mi do noty. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Vít export do WP funguje perfektně :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Díky za zprávu. Bude i nějaký strukturovaný export přímo od Google? Já bych si ho pak zpracoval do svého redakčního systému. ;) Wordpress jsem nikdy neměl rád. Už jsem byl u více webů svědkem, jak fatálně selhal, kvůli rychlosti a prácí s databází, která mi přijde naprosto divná. A nejen u těch velkých, tak i u čerstvé instalace jen se základními doplňky. A na hostingu, který stojí 18 tisíc měsíčně. :-D Ale na druhou stranu, podle mě to WP řešení je docela fajn možnost. Kvituji to. A možná i zkusím. ;) Možná bych tam mohl přesunout svou rodinnou komunitu. S fotkami jsem přešel na instagram a koho zaujmou, tomu pošlu i originál. Ale těch fotokomunit zde mi bude zatraceně líto.

  OdpovědětVymazat
 5. Libor Šedivý máte nějaký návrh jak by daný strukturovaný export měl vypadat, jakou formu by měl mít?

  OdpovědětVymazat
 6. Friends+Me Já ten komentář ještě kapku upravil. ;) Původně jsem myslel, že je to přímo od Google. Fakt skvělé, že jste to udělali. Má to logiku. A já bych se měl naučit pořádně číst. Jinak ten export, asi nějaký json pro databázi, nebo... asi použiju wp. :-D Ne, jako každý funčkní programátor nevím, kde mi hlava stojí, takže představa, že tam láduju ten obří obsah, co mám na G+, to raději ne. ;) Fotky už jdou sdílet přímo tam, takže to mi trochu vytrhlo trn z paty a s ostatním uvidím. Google chystá prý nějaké migrační skript. A jinak stejně mám rozpracovaný web o chytré domácnosti, tak jen urychlím práce a publikovat budu tam. Miluju Raspberry a kravinky okolo. Ale jediný problém je, že já si rád hraji a to testování něco stojí, tak to neskutečně drhne. Mám asi 20 nápadů, ale to abych si připravil 20 - 50 tisíc... :-D

  OdpovědětVymazat
 7. A ještě koukám, že vy tam přímo json máte. ;)

  OdpovědětVymazat
 8. Můžu k tomu jeden "neprogramátorský"? Jak ten export dostanu do WordPressu na web? Ideálně jako jednotlivé Příspěvky (a ještě líp včetně obrázku, který u každého příspěvku mám; a úplně nejlépe i s přiřazenou Kategorií)? Jde to vysvětlit polopaticky? Díky.

  OdpovědětVymazat
 9. Martin Vlach googleplusexporter.home.blog - Google+ Exporter

  WP dokaze obrazku stahnout v ramci importu a kategorie jsou soucasti importu taky.

  Jednotlive prispevky jsou vyfiltrovat pouze rucne pri editaci exportniho souboru.

  OdpovědětVymazat
 10. Friends+Me Děkuji, myslím, že tohle by mi už mohlo stačit, abych to zvládnul.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.