20181008

Pro mne nejsmutnější technologická zpráva za poslední léta

Pro mne nejsmutnější technologická zpráva za poslední léta
Mám G+ rád. Přes všechny jeho chybky a ignoraci ze strany Googlu jsou zde dosud zajímavé komunity (hlavně v tech. oborech), lidé a sbírky, které rád sleduji… Náhradu nevidím. Rozhodně ne ve Facebooku.

Přátelé, netuším, kde se sejdeme.

Originally shared by Živě.cz

Ťuky, ťuk. Je tady ještě někdo? Jen, že se odsud asi budou muset všichni za necelý rok vystěhovat. Tak zase dobrou...
https://www.zive.cz/clanky/google-konci-nekdejsi-rival-facebooku-mel-tajne-bezpecnostni-problemy/sc-3-a-195413/default.aspx

46 komentářů:

 1. Mám to nápodobně :-(
  Své sbírky mám i jako svůj archív.
  Twitter? To je trochu "jiná" síť. Na TW jsem, ale dle Martin Bodlák jinak stavěná než G+. Jsem zde aktivní od prvního dne. Bude mě to tady chybět. Je to můj denní chleba.

  OdpovědětVymazat
 2. Dalo se to cekat.
  Jen jsem tajne doufal, ze pro nas posledni asocialy to nechaji v behu jen ze slusnosti.
  Nu co uz ... na case se poohlidnout po nejakem rozumnem foru.

  OdpovědětVymazat
 3. Az se dozvite o nejakem linku na podporu zachovani G+, sem s nim. Myslim si, ze kliku tam od nas duchu bude dost 😉

  OdpovědětVymazat
 4. Docela rána. Jsem tu každý den a jsem (pravda s drobnými výhradami) vlastně spokojený uživatel.. Nyx.cz / Hofyland.cz / Okoun.cz ..? Nebo Reddit?

  OdpovědětVymazat
 5. G+ se nahradit nedá. Prostředí, komunity, sbírky - vše přehledné, bez zbytečného svinstva a nesmyslů. A pro mě odborněji zaměřené

  OdpovědětVymazat
 6. Tak mrtvější sociální síť aby pohledal... Škoda to není. Než tohle udržovate při životě, to radši vymyslet něco lepšího.

  (Vzpomeňte, kolika konkurenčním službám prospěl konec Google Readeru.)

  OdpovědětVymazat
 7. Tomáš Němeček Ano, jinak, pro jiné použití a pro jiné lidi. Ale zase jsou na Twitteru lidi, že jo :)

  OdpovědětVymazat
 8. BTW, už nějakou dobu je G+ plný tweetů :) Něco to asi znamená.

  OdpovědětVymazat
 9. Martin Bodlák Že lidem stálo za to vracet se na G+ i s tweety? ;)

  OdpovědětVymazat
 10. Tomáš Vít Spíš že na G+ není dost obsahu (= lidí), takže je třeba tak kopírovat věci z jiných míst.

  OdpovědětVymazat
 11. Asi se přesunu do jeskyně. Možná to tu byla pro někoho mrtvá síť ale bylo tu vše co mě zajímalo bez zbytečného spamu a blbostí okolo. Hlavní věc proč jsem po krátké době opustil třeba KsitchoKnihu. Tak hold přestanu používat sociální sítě a vrátím se zpět k diskuzním fórum (budou-li nějaké ).

  OdpovědětVymazat
 12. Taky mě mrzí konec Google+, protože jsem tu měl pořád aktivní profil, vlastně od samotného počátku téhle sítě. Sice jako hlavní používám Twitter, pak teprve Facebook, ale Google+ měl své kouzlo i díky lidem, kteří třeba jinde neměli profil.

  OdpovědětVymazat
 13. Komunity, hodně fajn lidí. Budete mi chybět. Tohle je poslední rána od Googlu. Já na ten Apple snad fakt přejdu. Ne, nechci být na Facebooku, tady bylo moc dobře. 😫

  OdpovědětVymazat
 14. Sejdeme se na Facebooku ve skupině "Google Plus je mrtev, kudy dál?" Skupiny na FB fungují překvapivě dobře a pořád se zlepšují, což se o G+ nedalo říct nikdy...

  OdpovědětVymazat
 15. Opradu blbá zpráva. Za ty roky jsme se na G+ úspěšně přesunuli téměř všichni s kým komunikuji a FB hrál spíš druhé housle a chodil jsem se tam jen rozčílit, když mi svět začal připadat až příliš klidný a racionální. Ale nechápu proč google pocítil potřebu nás k posílení řad facebook uživatelů takto donutit. Ve svém portfoliu žádnou náhradu za G+ nemá, automaticky tak ty lidi posílá konkurenci místo aby jim nabídl něco jiného, co je to za logiku ?

  OdpovědětVymazat
 16. A co zalozit stejne skupiny na FB? Sice je FB hlavni strana smetiste, ale ve skupinach by to nemuselo byt az tak spatne. Netusim ale, jak to tam funguje a zda jde vytvaret jeste ruzne podsekce. Zkusit zalozit a uvidime.

  OdpovědětVymazat
 17. René Zavadil Osobně to vidím jako jedinou variantu - jen s tím problémem že Já Fb účet nemám, a naopak ve svém počítači všechny domény patřící Fb blokuji.

  OdpovědětVymazat
 18. Mě napadá jedině Pinterest, co se týče trochu rozumné náhrady. Lze sdílet články, komentovat, sledovat. Ale i tak to není úplně ideální. Ale pořád lepší než FB

  OdpovědětVymazat
 19. René Zavadil Např. zde:

  change.org - Sign the Petition

  i když pochybuji, že toto něco dokáže změnit.

  OdpovědětVymazat
 20. nevěš hlavu, budeš mít víc času na rodinu a tak... :)

  OdpovědětVymazat
 21. Také do FB téměř nelezu. Přijde mi to jako bezbřehý bordel. Zbývá Twitter. :-(

  OdpovědětVymazat
 22. Možná by do budoucna mohl být zajímavý minds.com - Minds
  kdo ví... minimálně je to alternativa celkem funkční ikdyž trochu jinak stavěná

  OdpovědětVymazat
 23. Tomáš Němeček jistě ne, na té petici je už dostatečně výmluvné jen to, že v druhém kroku, kde máte možnost sdílet ji na sociálních sítích není G+ schovaná ani pod tlačítkem "other share options" :-/

  OdpovědětVymazat
 24. Zavření G+ je mi líto. Chodím sem rád, jsou tu lidi, s nimiž sdílím více než jeden zájem. Ale je to jen sociální síť. Nic víc. FB není cesta pro mě, účet tam sice mám kvůli chovatelské skupině, ale celý ten koncept se mi nelíbí a lezu tam jen když opravdu musím, což je tak 1x za měsíc. Twitter je pro mě něco jako zpravodajský kanál. Ještě Google zruší Keep a Hangouts a bude čas poděkovat za všechny ty ryby.

  OdpovědětVymazat
 25. Vlad Kuzba No, Hangouts už v procesu rušení je... teď je ve fázi "už ani jeden update". Dál se s ním nepočítá.

  OdpovědětVymazat
 26. Google je šílený experimentátor. Vždy se pro něco nadchne, hraje si s tím, xkrát to předělá a když ho to přestane bavit, nechá to válet a hnít v koutě a pak to zlikviduje. Je pravda, že když o to není ze strany uživatelů "výnosný" zájem, nemá to pro něj moc cenu. Tak holt najde jinou hračku.

  OdpovědětVymazat
 27. Roman Voslář A uživatel funguje jako betatester.

  OdpovědětVymazat
 28. Vladislav Kulhavý Bohužel někdy ano

  OdpovědětVymazat
 29. Co pod hlavičkou nějakého českého bastlířského spolku založit Pleroma server?

  OdpovědětVymazat
 30. trochu nám tu přihřeju polívčičku... už několik měsíců na Strojirenstvi.cz připravujeme modul "sociální sítě" cílené zejména na strojaře... myslím si, že zveřejnitelné to bude někdy v prvním čtvrtletí 2019... třeba si některý z místních kruhů na náš web cestu najde, vítáni jste všichni :)

  OdpovědětVymazat
 31. Reddit, to bude asi mé nové působiště. Možná bychom tam mohli založit nějakej rozumnej českej subreddit.

  OdpovědětVymazat
 32. Sebastian Honsa To není špatný nápad.

  OdpovědětVymazat
 33. Jak to nazvem? CzechPlus? To je takový trochu elitářský, co? :)

  OdpovědětVymazat
 34. Možná bychom se měli hecnout a naprogramovat vlastní Google -.

  OdpovědětVymazat
 35. Sebastian Honsa asi netřeba programovat vlastní ono stačí jen na nějaké lokální doméně spustit místní POD diaspory a pokud je chuť programovat tak pomoci spíš s tímto globálním projektem decentralizované socky - doplnit ne úplně 100% lokalizaci atp. Vývojáři teď mají s rostoucím počtem uživatelů docela problémy udržet navrženou architekturu a většina jejich práce se teď soustředí na její optimalizaci. Určitě by to chtělo další vývojáře schopné občas máknout i na front-endu protože tam práce z toho důvodu moc nepostupují :-)

  OdpovědětVymazat
 36. BTW, lehký přehled od Fuky (ale nevím, co vlastně chce - sociální sítě jsou mu moc sociální, ty nepoužívaný moc nepoužívaný a kyselo moc kyselý...)
  fffilm.name - Sociální hledání

  OdpovědětVymazat
 37. Martin Bodlák V mnohém Františkovi rozumím. Pokud např. něco nasdílím napříč sítěmi, rozhodně nechci, aby se uživatel musel nutně registrovat, aby příspěvek viděl. Chce-li komentovat, je věc jiná. Stejně tak je dobrá možnost sdílet mobilně – a mít šanci plnohodnotně v terénu a na malém displeji věci editovat.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.