20181009

Kde se uvidíme nad 3D tiskem, až G+ skončí

Kde se uvidíme nad 3D tiskem, až G+ skončí
Tahle sbírka v posledních letech řadu z vás (8 900) zaujala. Bavily by vás novinky a zajímavosti z 3D tisku i mimo G+? Pokud ano, kde? (Facebook mi, prosím, nenavrhujte.)

15 komentářů:

 1. pokud půjde i o fotografie, instagram je na tohle taky dobrej... ale to je ten facebook no...

  OdpovědětSmazat
 2. Mastodon jsem testoval. Má to byt takovej "jako superduper opensource free cosi Twitter", ale bylo to nějak nepoužitelné, chaotické :-/ Na každý "zájem" mít jiný účet... Já nevím. Jako pokus asi dobrý.

  OdpovědětSmazat
 3. Mastodon-like síť vypadá nejlépe, Tomáš Vít. Franta Fuka už něco rozjel, uvidíme - je deset měsíců času, to dáme.

  OdpovědětSmazat
 4. jestli můžu poprosit, zkuste se držet zavedených značek/aplikací.

  OdpovědětSmazat
 5. Petr Stehlík Ano, jak jsi nakonec psal ve svém vlákně. Bylo by smutné všechny vazby přetrhat. Nakonec, tuto sbírku odebírá 8900 lidí (byť odhaduji, že poslední dobou zobrazuje řádově méně). Jako alternativy už jsem viděl asi 20 různých variant sítí, ale nakonec stejně nejjistější řešení bude zrcadlit odkazy i na Twitter apod.

  OdpovědětSmazat
 6. chiptron Instagram provozuji rád (nakonec, mám dojem, že někde okolo instagram.com - Tom Vít (@tomulinek) • Fotky a videa na Instagramu jsem vás už také viděl ;) ), ale tam je průšvih úplně stejný. Zakladatelé sítě odešli a Facebook ji rozvrtává, seč může.

  OdpovědětSmazat
 7. PS: Zatím nejvíce hlasujete pro Twitter. Přiznám se, že tam bojuji s dvojjazyčností, neexistencí Sbírek apod. (Nikdy jsem tam navíc nebyl tématicky konzistentní a psal v CZ i EN , podle čehož počet odběratelů vypadá.) Čas inspirovat se mnohými z vás a napravit to. Ale třeba se za těch 10 měsíců opravdu něco objeví. ;) Třeba Twitter udělá sbírky pod uživateli a je vyhráno (ne, k tomu nedojde, já vím).

  OdpovědětSmazat
 8. podle mě by nejlíp fungoval jednoduše Facebook... skupinu a socialní bublinu si tam můžeš snadno ohlídat... všechny ostatní pokusy časem umřou na nedostatek lidí

  OdpovědětSmazat
 9. Jan Homola Tam ne, poslední možnost. ;)

  OdpovědětSmazat
 10. pojďme všichni na Mastodon kompatibilní sítě a je to :) Možnost číst i bez přihlášení jest klíčová, člověk pak není otrokem další sítě.

  OdpovědětSmazat
 11. Petr Stehlík Zaujala mne. I díky referencím od velkých hráčů. Navzdory jménu (s tou českou nežádoucí konotací mastodonta). ;)

  OdpovědětSmazat
 12. Tomáš Vít chceš lepší jméno? Franta Fuka nabízí kompost.cz :-D

  OdpovědětSmazat
 13. Petr Stehlík Domén jsem si ještě pár nechal. ;)

  OdpovědětSmazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.