20180819

Když se v Avastu zblázní


Když se v Avastu zblázní
K produktům Avastu jsem přišel jako slepý k houslím, používám totiž po léta CCleaner v placené Pro verzi. (Jistě, můžete zmínit, že si mám vše mazat sám na 20 různých místech, ale proč, když vše donedávna v pohodě a bez námahy fungovalo automaticky a s možností nastavení.) A když Avast koupil CCleaner, začaly se dít věci, které vyvrcholily kauzou letos v létě. Namátkou https://rychlofky.cz/2018/08/05/avast-stahl-posledni-verzi-ccleaner-po-vlne-nevole-nad-zmenami-ohledne-soukromi/.

No a pak vám – mimochodem dávno po termínu zavedení metodiky GDPR – přijde od Avastu e-mail podobného znění: Musíš, nebo zrušíme, budeme posílat…

Avast Vztah se zákazníkem si představuji úplně jinak (vaše konkurence je toho schopna). A mimochodem, takto rozhodně nemá vypadat ani motivace ke schválení podmínek se zpracováním osobních údajů dle GDPR.

Sbohem.

18 komentářů:

 1. Avast mi vždy hrozně vytěžoval komp, musel pryč...

  OdpovědětVymazat
 2. Petr Anastasovský Jejich antimalware jsem pro nepružnost nevyužíval (léta sázím na skvělý a rychlý Bitdefender, v záloze číhá NOD32), ale v základní free verzi jsem neváhal Avast doporučit třeba velmi nenáročným uživatelům (se starším Wokny, kde je Windows Defender podle všeho k ničemu). Dnes už si ani to netroufnu.

  OdpovědětVymazat
 3. Od té doby co Avast koupil AVG, tak naše bussines verze našla už několik falešných hrozeb v kriticky důležitých souborech Windows, nejednou to skončilo až recovery. Jinak Avast sem nikdy neměl rád a evidentně ani mít nezačnu.

  OdpovědětVymazat
 4. Kamil Zmeškal Přiznám se, že netuším. A protože s Avastem dál jít nechci, končím s CCleanerem (z hlavního PC je po dnešku pryč, z ostatních počítačů půjde při první příležitosti). Jdu hledat náhradu. A licence mi zřejmě propadne, nevím.

  OdpovědětVymazat
 5. CCLeaner se stal nepoužitelným hodně rychle po jeho koupi Avastem a s Avastem jsem několik let žil jen s antivirem a jeho neustálé otravné prudění o instalaci širší verze mě donutilo od nich odejít... a u free verze udržet si FREE verzi to chce si ty vyskakovací boxy hodně dobře číst jinak se ani nenadějete a máte tam plnou :) prostě otravní... záludní...

  když chci antivirus chci antivirus a ne další jejich rádoby vydobitky a když to nejsou sto pochopit tak adieeee

  OdpovědětVymazat
 6. Kamil Zmeškal Mám Zoner Photo Studio CZ X a nevadí mi to, pokud jde o pravidelné aktualizace přidávající funkce či jejich originální obsah pro úpravy fotek a obrázků (ač studuji jen výjimečně). Vadí snad jen četnost nabídek zvýhodněných fotek či příruček.

  Podobně se nezlobím na Autodesk, že mi každý měsíc vylepšuje Fusion 360 nebo třeba na Samsung, že mi co měsíc dodává bezpečnostní aktualizace Androidu. Pokud jde o přidanou hodnotu a ne generický spam, beru to jako plus.

  OdpovědětVymazat
 7. Tomáš Vít aktualizace mi nevadí... ale třeba avast je specialista v nabízení vyšších verzí tak, že pokud není člověk úplně sběhlý v terminologii tak ji prostě nainstaluje a pak se diví, že to po něm chce peníze... kolikrát já jsem to rodičům vracel na jejich i zaplacenou verzi protože si zase nainstalovali ten rozšířenej blázinec ... prostě bubu a vylepšení klik a je to...

  Pokud mi vyskakuje aktualizace proč ne ale pokud mi někdo neustále něco vnucuje tak to nemusím... Pokud by to udělal jednou za rok a s nějakým vysvětlením proč je dobrý to a to (pro lidi a kolik je to bude stát) tak nemám potíž...

  OdpovědětVymazat
 8. Zadarmový Avast antivirus používám jako výchovný nástroj. Když si děti stěžují na pomalý počítač, pustím jim hloubkový test po restartu. Trvá několik hodin a najde případně i ty breberky, které běžný test ve Windows nedá. na pozadí ale průběžně nic nehlídám.

  OdpovědětVymazat
 9. Využiju této možnosti a zkusím se zeptat - potřebuji obnovit licenci antiviru, teď tam je McAfee, ale nevím, jestli nezměnit stáj. Uvažoval jsem i o slovenském Esetu nebo o BitDefenderu. Máte případně nějaké pros/cons?

  OdpovědětVymazat
 10. Martin Bodlák Bitdefender patří dlouhodobě k nejrychlejším a nejspolehlivějším (mohu doporučit), NOD32 také sklízel chválu. Nakonec, jsou i srovnávací testy (ber jako podpůrné kritérium, nezměří třeba uživ. pohodlí; je dobré podívat se na několik zpětně, člověk vidí dlouhodobou stopu toho kterého řešení): https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

  OdpovědětVymazat
 11. Kamil Zmeškal Windows Defender nevychází moc dobře. Není to přímo můj počítač, a chci tam mít něco, co bude "prostě fungovat" a dobře to z velké části vylučuje Microsoft (sorry, ale jako ajťák vím, o čem mluvím).

  OdpovědětVymazat
 12. Tomáš Vít Díky za tip a doporučení. Tu stránku si projdu, ale přesně jak píšeš, vetšinu důležitých parametrů se z takových testů člověk nedozví.

  OdpovědětVymazat
 13. Tomáš Vít Bitdefender jsem zkoušel a umřel jsem na instalaci... chtěl jsem jen antivirus a vždycky se mi nainstaloval celý ten blázinec... a nepřišel jsem na to jak to udělat jinak takže mám NOD32 a spokojenost... Možná jsem dělal něco blbě ale nepřišel jsem na to co... asi chyba mezi židlí a klávesnicí...

  OdpovědětVymazat
 14. Kamil Zmeškal pro sebe vystačím s Defenderem ale na počítač chodí i jiní takže aspoň rozumný antivirus... což NOD32 je.

  OdpovědětVymazat
 15. Nemám rád firmy co někomu něco nutí (protivnou formou)... mám rád firmy co pochopili, že zákazník je náš pán ne naopak. Možná ty firmy nejsou tak vidět... ale ono se to většinou rozkecá co je dobrý. Software co nemám půlku času nic jinýho na práci ikdyž jsem si ho zaplatil aby mě nutil nějaký věci co nechci fakt nechci... na to sem si ho nekupoval :)

  OdpovědětVymazat
 16. A rozumím tomu, když mi přijde dobře napsaná nabídka (třeba majlem, nebo jednou zarok nějakým oknem) na něco lepšího... s popisem co mi to přinese a kolik to bude stát... s možností ano ne a další rok mám pokoj. Jsem schopný si rozhodnout jestli danou věc chci nebo ne. A nechci aby za mě někdo rozhodoval podvodným tlačítkem který mi zabordelí počítač něčím co jsem dopředu nechtěl...
  ikdyž si tam nějaký ajťák na druhým konci myslí, že to je pro mě to nej ;)

  OdpovědětVymazat
 17. Nechtěl jsem rozdmýchat nějaký spor, spíš mi šlo o zkušenosti. Můžu prodloužit licenci na McAfee, což je momentálně nejjednodušší, ale říkal jsem si, že nechám promluvit Google Plus. Peace!

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.