20180724

Z vlastní zahrádky: Plně tisknutelný box na tiskové struny

Z vlastní zahrádky: Plně tisknutelný box na tiskové struny
No a tohle dělám po letních víkendech a nocích já, abych úplně nezakrněl v 3D navrhování pro #3Dtisk. Třeba se vám bude hodit. ;)

Můj model bezplatně ke stažení pro osobní použití najdete na https://www.thingiverse.com/thing:3016906.

#3Dprinting
https://www.youtube.com/watch?v=7vvnvg-7qfY&feature=youtu.be

17 komentářů:

 1. Moc pěkné... mohu se optat v čem jsi modeloval? Díky...

  OdpovědětVymazat
 2. Radek Simek Tomáš Vít Vypadá to jako něco Autocadího, možná Fusion360?

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkné, dobrý nápad, minimalistické a když zbyde šroub, je i hračka pro mládě :)

  OdpovědětVymazat
 4. ;) Dobrý odhad, Fusion 360. (Je to i někde v podrobném popisu k věci na Thingiverse.)

  OdpovědětVymazat
 5. Tomáš Vít díky... pořád hledám co se naučit pořádně, nebo do toho dát ten čas :) ... mám rád open source a linux a to je určitě omezení, protože tohle pod linuxem nejede, takže jsem zatím "na" Openscadu, Freecadu a online Selfcad. Jsou tu super nástroje ale mají, nebo spíše já s nimi :), omezení...

  OdpovědětVymazat
 6. Radek Simek webový OnShape (který mi doporučil Tomáš Vít) je na Linuxu nejlepší, dělá se v něm parádně.

  OdpovědětVymazat
 7. Petr Stehlík vím o něm, ale ještě jsem k němu nedošel :) ... podobný tomu SelfCad... tak mám před sebou dva týdny dovolené na chatě, dobrá náplň na teplé noce :) ... tak zkusím, díky za doporučení...

  OdpovědětVymazat
 8. Radek Simek OnShape má super video tutoriály, ty mě dostaly docela rychle dovnitř. I když ovládám odhadem tak 5 % vlastností, stejně jsem v tom už dokázal vymodelovat věci, které jsem si pak úspěšně vytiskl (hlavně krabičky), takže za mě velká spokojenost.

  OdpovědětVymazat
 9. Petr Stehlík Horší je, že OnShape podle všeho bez halasu končí s free tarify a o hobby scénu nejeví zájem. Takže Autodesk udělá nejlépe, pokud Fusion 360 dopracuje i ve webové verzi. ;) (A udrží co nejdéle bezplatnou verzi do obratu 100 tis. dolarů ročně.)

  OdpovědětVymazat
 10. Tomáš Vít zaslechl jsem to odpoledne na Twitteru Tomáše Salanderera. Dost mě to vylekalo, protože za OnShape nemám žádnou náhradu (ten slovenský Vectary zázrak jsem ještě nezkoušel, ale obávám se, že je zaměřený na jiné věci než krabičky).

  OdpovědětVymazat
 11. Petr Stehlík Vectary je překvapivě intuitivní, ale sám jej řadím spíše ke SketchUpu apod. (ten už je mj. také v čistě webové verzi). Na technické věci se zpravidla mnohem více hodí parametrické modeláře, i když z nich třeba využiješ jen těch 5 %. Ale chápu, že tam může být problém, většinou se pro Linux nedělají… (Cílová skupina jede z valné většiny na oknech.) Nu, třeba OnShape nezařízne free verze aspoň těm, co je už nějaký pátek mají.

  OdpovědětVymazat
 12. Radek Simek A zkuste mrknout i na jednodušší www.tinkercad.com. Také běží v prohlížeči, Autodesk jej vloni nezaříznul a naopak jej podporuje jako CAD pro výuku a navrhování pro 3D tisk. A je to dnes už také pěkně parametrický 3D modelář. Tj. tělesa upravíte i zpětně změnou kóty. (Jistě, pokročilé funkce dospělých konstrukčních řešení nenabídne, ale až koukám, co v tom nadšenci dělají. ;) )
  tinkercad.com - Tinkercad | Create 3D digital designs with online CAD

  OdpovědětVymazat
 13. Petr Stehlík Rychle jsem teď vyzkoušel webovou verzi Fusionu 360, ale je to pořád jen zlomek aplikace. Ani se vlastně nedivím, při těch obrovských dávkách vylepšení, co do desktopové aplikace dávají vývojáři každý měsíc.

  OdpovědětVymazat
 14. Tomáš Vít zůstanu teda zatím u OnShape, ale už budu dělat s obavami, že jednoho dne zavřou bezplatný krám - ostatně jako u každé webové služby se stávám otrokem...

  OdpovědětVymazat
 15. Tomáš Vít díky, do tinkercadu tlačím syna :) ... kouknu na onshape, ukecal jsem free selfcad, myšlenkově tou bude podobné, tak až to říznou, tak to nějak dopadne a přejdeme... někam ;)

  OdpovědětVymazat
 16. Základy parametrického navrhování jsou podobné, jen se pak člověk musí naučit hledat jiné klávesové zkratky, funkce v jiné paletě nástrojů atd. Při používání základních funkcí je to malina a i modely lze přenést. Při náročnější práci už to však bývá hodně náročné přejít z CADu do CADu (těch příběhů frustrace jsem za posledních skoro 20 let zažil vyprávět konstruktéry po konferencích opravdu mnoho). ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.