Útržky (nejen) o 3D tisku, hrách a hříčkách, vědě a technologiích, zábavě a sportu, filmu a hudbě, médiích, společnosti i politice
20180717
Elektroniku místo USA z Japonska?
Elektroniku místo USA z Japonska? Zatímco za oceánem na západ přibývají umělé celní bariéry, na dálném východě by mohlo mnohé pro Evropany zlevnit. Teď ještě, aby jejich e-shopy zvládaly nejen rozsypaný čaj a přijatelné poštovné. ;)
Tomáš Vít Nevím kolik procent té elektroniky shoří při připojení na 240 V, ale především má všechna ta elektronika vidlici, kterou nestrčíš do naší zástrčky. Mají v Akihabaře speciální obchody "Export electronics", a tam prodávají elektroniku kterou u nás zapojíš.
František Fuka Japonsko má stejné zásuvky i napětí jako USA, takže v tomto mezi nimi rozdíl není. A veškerá slušná elektronika má dnes univerzální spínané zdroje s rozsahem vstupu 100–240 V…
Miroslav Matějů Aha. BTW, Japonsko má 100 voltů, USA 120 voltů. Japonské vidlice pasují do amerických zástrček, ale ne všechny americké vidlice pasují do japonských zástrček.
U věcí kupovaných ve 120V zahraničí jsem v poslední době také problém nezaznamenal (univerzální zdroje 120/240 V, max. problém ve vidlici na připojovacím kabelu), ale beru, že Japansko může být velmi specifický trh (nedokážu posoudit). Doufejme, že v tom případě podobná obchodní zóna přispěje k prosazení spotřebičů pro 120/240 V i zde.
Čert vem spotřební elektroniku, ale mohlo by to znamenat levnější roboty z Japonska. Nebo třeba české subdodávky na japonské roboty? No, to je asi moc sci-fi :)
A aby naše zásuvky zvládly 120 voltů...
OdpovědětSmazatFrantišek Fuka Znáš Japonsko lépe – oni u elektroniky ještě nerazí univerzální 120/240 V spotřebiče (pro mezinárodní trh)?
OdpovědětSmazatTomáš Vít Nevím kolik procent té elektroniky shoří při připojení na 240 V, ale především má všechna ta elektronika vidlici, kterou nestrčíš do naší zástrčky. Mají v Akihabaře speciální obchody "Export electronics", a tam prodávají elektroniku kterou u nás zapojíš.
OdpovědětSmazatFrantišek Fuka Japonsko má stejné zásuvky i napětí jako USA, takže v tomto mezi nimi rozdíl není. A veškerá slušná elektronika má dnes univerzální spínané zdroje s rozsahem vstupu 100–240 V…
OdpovědětSmazatMiroslav Matějů Bavíme se o importu japonské elektroniky do ČR. Jak s tím souvisí USA???
OdpovědětSmazatFrantišek Fuka Nadpis Tomášova původního příspěvku…
OdpovědětSmazatMiroslav Matějů Aha. BTW, Japonsko má 100 voltů, USA 120 voltů. Japonské vidlice pasují do amerických zástrček, ale ne všechny americké vidlice pasují do japonských zástrček.
OdpovědětSmazatU věcí kupovaných ve 120V zahraničí jsem v poslední době také problém nezaznamenal (univerzální zdroje 120/240 V, max. problém ve vidlici na připojovacím kabelu), ale beru, že Japansko může být velmi specifický trh (nedokážu posoudit). Doufejme, že v tom případě podobná obchodní zóna přispěje k prosazení spotřebičů pro 120/240 V i zde.
OdpovědětSmazatČert vem spotřební elektroniku, ale mohlo by to znamenat levnější roboty z Japonska. Nebo třeba české subdodávky na japonské roboty? No, to je asi moc sci-fi :)
OdpovědětSmazatMiroslav Prýmek ano to přesně to znamená. Ta elektronika a spotřební zboží jsou jen ty drobné části pro nás ostatní ale co se týče firem ..
OdpovědětSmazatOndřej Súkup Miroslav Prýmek Vzhledem k tomu, že i 3D tiskárny jsou roboti, také jsme zbystřili. ;))
OdpovědětSmazatŽe bychom se konečně zbavili PLC od Rockwella (A/B) a začali ve větším používat levnější a kvalitnější z Jpn (MItsubishi, Omron, ..)?
OdpovědětSmazat