20180504

Když blbost vítězí aneb Proč prý nespadnete z okraje ploché Země

Když blbost vítězí aneb Proč prý nespadnete z okraje ploché Země
Tak trochu ještě pořád doufám, že jde o vypečený kanadský žertík. Byť s dalšími a dalšími halasnými stoupenci konspiračních teorií už to tak nevypadá. ;)
https://vtm.zive.cz/clanky/placatozemci-konecne-vysvetlili-proc-nemuzeme-spadnout-z-okraje-zeme/sc-870-a-193009/default.aspx

6 komentářů:

 1. A diskuze taky výživná, ve stylu: to, že něčemu nerozumíme ještě neznamená že to neexistuje. ale zakázat a mazat? Proč??

  OdpovědětVymazat
 2. Když si člověk jen uvědomí, kolika teoretickými poznatky i praktickými důkazy, často za posměchu nechápajícího okolí, museli vědci od středověku projít, abychom dnes chápali alespoň to málo o vesmíru, co známe. A pak se na soc. sítích najde banda šprýmařů a s nimi hlupáků hýčkajících si svou nevědomost, kteří nesplňují ani min. kritéria vědeckého bádání a dokazování, a je vymalováno. Místo důležitých věcí v 21. století probíhá diskuze o placaté Zemi.

  Tahle naše civilizace se opravdu v mnoha ohledech duševně vyčerpala.

  OdpovědětVymazat
 3. Standa Alfie -zlomyslný stařík Nevím, podle mě právě nevědomost vede k válkám.

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Vít To sedí, blábolí ti co ani neví kde dané území leží.

  OdpovědětVymazat
 5. Dnešní doba s přetlakem informací vyžaduje dovednost vyselektovat si zdroje informací, tak aby nedošlo k přehlcení našeho, dovolím si říct "nedokonalého mozku."
  Na druhou stranu, tato teorie jako oblíbence Terryho Pratchetta a jeho příběhů zeměplochy ve mě vyvolává jen ty nejlepší pocity :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.