20180404

Tip na #3Dtisk: Pořadač na USB, SD i micro SD

Tip na #3Dtisk: Pořadač na USB, SD i micro SD
Podobných stojánků a držáčků na paměťová média, která se mají tendenci válet po stole a schovávat pod každou jen trošku příhodnou věcí, je snad tisíc. Ale tenhle docela vtipně kombinuje dnes asi nejfrekventovanější média v jednom kombinovaném prostoru, takže můžete mít zrovna více toho nebo onoho. Sám se na něj už chystám. ;)

#3Dprinting
https://www.thingiverse.com/thing:2835728

6 komentářů:

 1. Pokaždé když vidím jaké vychytávky se dají vytisknout na 3D tiskárně, s vědomím, že je pro mě tato technologie nedostupná, tak se mi do oka vždy vyhrne slza jako hrách. Ne snad z finančních důvodů, ale spíš z toho důvodu, že ji nechci provozovat ve stejných prostorech ve kterých společně bydlíme s rodinou. Tuto slzu se mi skoro pokaždé podaří zamáčknout. Avšak ihned se objeví druhá s uvědoměním, že neznám žádnou dostupnou službu 3D tisku. I za jednoduchou krabičku si existující služby neváhají říct od 780-1400 korun. Ani nevíte, jak vám závidím.

  OdpovědětVymazat
 2. Zbyněk Král Při tisku z PLA jsou ty emise ještě ustojitelné, ale hluk apod. už třeba v bytě opravdu ne. Chce to oddělený prostor (suchý, stálých cca 17+ °C, odvětraný). Co se týče ceny za tisk, je to těžké a cenotvorbě se nedivím – je s tím nemálo práce, zvláště na hobby tiskárnách to ne vždy vyjde napoprvé, často je očekávání zákazníka nerealistické apod. Hodinová sazba 100–150 Kč za stolní FFF/FDM tisk + cena materiálu (nižší, nehraje převažující roli), poštovné je rozumné minimum z pohledu provozovatele. (Letitá praxe.) A pak to ale naskakuje, 3D tisk je věc (relativně) pomalá, pokud má být výstup současně kvalitní.

  Co nějaký komunitní FabLab v okolí? Tam se pronajímá strojový čas za hubičku a ještě s tím člověka naučí.

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Vít Hackerspace v dostupném okolí by bylo pro mě nejlepší řešení, bohužel žádný není. Základy 3D modelování mám, jen se naučit věci ohledně tisku...

  OdpovědětVymazat
 4. Tak jsem zkusil vytisknout, poprvé těsnější "B" verzi, podruhé volnější "A" a do obou mi jdou špatně zasunovat flešky. Bude to chtít asi scale na cca 101 - 102%.

  OdpovědětVymazat
 5. Lubomír Maršík No, ony jsou flashky a flashky. Nedalo mi to a zjišťuji, že i USB konektor mnohých nerespektuje rozměry. ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Tomáš Vít Tak to by mě nenapadlo. :-) Vyzkouším jich tedy víc... ;-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.