20180405

Největší světový bufet s kontaktními (a osobními) daty

Největší světový bufet s kontaktními (a osobními) daty
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/facebook-zneuziti-osobnich-udaju-data_1804050950_haf

5 komentářů:

 1. Popravdě by mě spíše překvapila zpráva, že data nějakých lidí na Facebooku nebyla zneužita...

  OdpovědětVymazat
 2. Moc mně mrzí co se stalo.Ale na druhou stranu co jsme bez fb. Nic . Skuzte jít do marketu a zeptat se na něco.Nikdo nic neví nic neumí.Tak k čemu tam ti lidi jsou? Ale fb to je jiná káva.Ťuknete a odpoví vám hodně lidí na hodně věcí. Včera jsem se ženil malá a hodně levná svatba.Ani fotograf na něj není.dnes ráno jsem zjistil že fb mi vše zalohovalo co se fotilo mobilem. Moc moc děkuji. Bez fb to už nejde.

  OdpovědětVymazat
 3. zdenda skokanek Zrušil jsem svůj osobní účet na Facebooku před cca 5 lety a nemám pocit, že by mi v životě něco chybělo. (Navíc jsou i ostatní soc. sítě a služby.) Spíš je smutné, pokud někdo s Facebookem svazuje třeba jediné informace o konání akce apod. Facebook není univerzální, otevřená ani transparentní platforma, ač jej za ni masa uživatelů považuje. Podobné úniky informací či opakované masové manipulace s příspěvky uživatelů v rámci sociálního inženýrství jsou pak varováním, proč podobnou platformu nepřeceňovat a nesvazovat se s ní příliš.

  OdpovědětVymazat
 4. Vadí mi slovo "zneužita".
  Já bych řekl "použita"

  Kdo zveřejňuje o sobě informace, nemá se divit, že je někdo použije

  OdpovědětVymazat
 5. Filip Hrůza Hromadný sběr osobních dat odporující podmínkám Facebooku pro partnery je „zneužití“. (A umožnil jej právě Facebook, což nakonec nepopírá.)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.