20180410

Kolik výřezů máš…

Kolik výřezů máš…
Prosím, nabídněte už někdo telefony s výřezy po všech stranách! Jedině tak může přijít další revoluční krok – displeje vkládané do výřezů…

Pozn.: Děkuji Samsungu a dalším výrobcům, kteří se ještě nezbláznili.

Originally shared by Cnews.cz

Telefon zalitý do skla a rovnou se dvěma výřezy v displeji.
https://www.cnews.cz/zte-iceberg-smartphone-dva-vyrezy

8 komentářů:

 1. Já bych přidal ještě výřezy na boční (dlouhé strany). Výrobce by to mohl ospravedlnit tak, že tam můžeš mít prsty, aniž bys ovládal displej. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Kamil Zmeškal Ono je to o módě, o zvyku, o kompromisu. Třeba těch pár pixelů v rohu pro zaoblení mě na S9+ vůbec netahá za oči, vlastně jsem na ně se zaoblením stran okamžitě zapomněl. Výřez uprostřed už je jiná pěst na oko a s tím už bych se smiřovat nechtěl (i když asi smířil, pokud bych neměl rozumnou alternativu). Podobně jsem s kulatými chytrými hodinkami čekal, až přejde móda (spíš tehdejší tech. omezení) vyfouklých pneumatik (kulaté displeje ořezané dole jsou na ruce max. pro ostudu, to už raději staré Pebble). ;)

  To všechno je ale malina proti letitému průšvihu s 16:9 panely na pracovních strojích, u notebooků tehdy ještě s prachmizerným vertikálním rozlišením (na 32" se 4K už se to snese). Za ty bych skoro vraždil, naštěstí už se pomalu objevují ve větší míře vyšší formáty. Občas holt marketing převáží nad rozumem a potřebami uživatelů a je třeba trend obracet. (Větší masáž uživatele napřed zblbne a oni kupují, než si hromadněji uvědomí, že je to krok stranou či zpět.)

  OdpovědětVymazat
 3. Není nic jednoduššího než koupit telefon bez výřezu. Nabídka je stále dost široká. Horší je to pokud by chtěl člověk telefon ve kterém si sám může vyměnit baterii.

  OdpovědětVymazat
 4. Saša Malevič Když není voděodolný ( či člověku nevadí ze o voděodolnost přijde ) tak je výměna baterky v pohodě. Nebavíme se o výměně za dne z důvodu vybití.

  OdpovědětVymazat
 5. Přiznám se, že u mě voděodolnost zvítězila, ale měl jsem i výbornou S5, která měla jak výměnnou baterii, tak voděodolnost. Jen to bylo za cenu měkkého pogumovaného krytu, který mi ale vůbec nevadil. ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Lukas Kymla To jsem si také říkal, jenže je problém pro většinu těchto telefonů vůbec tu novou baterii někde koupit. U některých typů je to podle videí na ytb celkem pitva. Nestačí jen sundat/odlepit zadní kryt.

  OdpovědětVymazat
 7. Saša Malevič Jo shánění je věc jiná, rozebíral jsem už leccos ( opravuju sem tam známým ) tak me snad už nemá co rozhodit.

  OdpovědětVymazat
 8. čím víc výřezů, tím víc adidas... smysl těchto "inovací" mi fakt uniká... místo aby řešili vyšší výdrž baterii apod., co lidi fakt zajímá

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.