20180330

Train Valley 2: Chytlavá logická hra (nejen) na prodloužený víkend

Train Valley 2: Chytlavá logická hra (nejen) na prodloužený víkend
Druhé údolí plné vláčků možná trochu klame tělem. Není vůbec banální, jak se snad na první pohled může zdát (zvlášť, chcete-li všechny úrovně plnit na 100 %). Už ve zcela čerstvém předběžném přístupu na Steamu je dobře hratelné a oproti prvnímu dílu mění logiku i postup hraní.

Jednoduchá pravidla, trocha toho železničního stavění, aby všechny suroviny byly včas tam, kde být mají, a měl je vůbec kdo zpracovávat. Hra ale není ani nijak frustrující, max. na několik málo pokusů v každé úrovni najdete ideální postup, jak splnit i ten nejpřísnější z časových limitů.

Vyzkoušejte sami. Za 10 € je to, myslím, dobrá koupě.
http://store.steampowered.com/app/602320/Train_Valley_2/

16 komentářů:

 1. Můžeš to srovnat s Transport Tycoon? Ten mě bavil ohromně, ještě teď se k němu občas vrátím. Nebo s Factorio?

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle je něco trochu jiného. Takový zmenšený logický TT po kolech, která trvají třeba jen 5 minut (lze klidně zastavit čas, není to o rychlosti klikání), za něž musíš stihnout dostat (dopravit, vyrobit, odvézt) vše tam, kde to potřebují. Zpravidla suroviny, pracovníky a výrobky.

  OdpovědětVymazat
 3. Pohodová věcička; mimo velmi základního zaučení pro nováčky zatím nijak nepozoruji, že je hra teprve čerstvě v předběžném přístupu na Steamu.
  https://plus.google.com/photos/...

  OdpovědětVymazat
 4. Kamil Zmeškal Factorio je (bylo, když jsem zkoušel) až otravně překombinované. Nepronikl jsem nijak extra do hloubky, ale je to trochu jako jít do práce s tím věčným těžením obrovských zdrojů. ;) Jak herně stárnu a času je méně, dávám přednost jednodušším/přehlednějším herním systémům a instantnější, přitom stále kreativní zábavě.

  OdpovědětVymazat
 5. Aha, díky, tak to pro mě asi spíš nebude. Pro odreagování mi vyhovují spíš střílečky. Když chci něco logicky laděnýho, mám radši ty složitější strategie. Anebo vůbec nejlepší je zahrát si online Go proti živým protihráčům :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tak už jsem našel jednu nevýhodu. ;) Těch 20 úrovní na všechny získané hvězdičky nebude stačit.

  OdpovědětVymazat
 7. Tomáš Vít stejný "problém" - včera jsem to koupil, zapnul že se podívám co vlastně oproti jedničce změnili a... odehraných všech 20 na 5 hvězdiček a už aby vyhodili těch dalších 30 lvl :)

  OdpovědětVymazat
 8. Petr Kroča Já se začal včas krotit a ty poslední už si šetřím po dávkách. 😉 Škoda těch občas destruktivních podmínek typu nech srazit dva vlaky, nech je zajet do špatné stanice apod. Kvůli tomu přece systém dodávek nepilujeme. 😎

  OdpovědětVymazat
 9. Kamil Zmeškal Už zase posuzuješ všechny parametry… ;) Kup a hraj. (Nebo něco jiného.)

  OdpovědětVymazat
 10. Kamil Zmeškal no jednička byla o tom pošli červený vlak do červené stanice a nevěděl jsi jaký další vlak bude, tady potřebuješ např. poslat lidi (dělníky) z města do lesa, natěžené dřevo + lidi na pilu, desky do továrny, židle zpět do města. Kolo končí až dostaneš do měst všechno co chtějí dovést - což víš od začátku, takže se dá lépe plánovat. Máš omezený počet vláčků, můžeš je vylepšit (rychlejší a uveze o vagónek víc), můžeš koupit další vlak(y).

  OdpovědětVymazat
 11. Taky nerad klikfesty, ale stačí při stavění využívat pauzu (mezerník) a klávesové zkratky vůbec.

  OdpovědětVymazat
 12. Kamil Zmeškal Nerozumím. Aktualizace na Steamu chodí automaticky a většinou inkrementálně. (U předběžného přístupu jsou zvlášť vítané, byť z podstaty věci mohou i resetovat postup hrou, změnit principy apod.)

  OdpovědětVymazat
 13. Dlouho jsem si tu poslední šetřil, ale stejně jsem neodolal a teď koukám na stejný obrázek, jako vy. ;) Snad přidají. Je to sice trochu repetitivní (v tomhle má výhodu herním principem ještě jednodušší, ale extra trvanlivé a velmi variabilní Mini Metro), ale na chvilku odreagování je Train Valley opět skvělé.
  https://plus.google.com/photos/...

  OdpovědětVymazat
 14. A pokud jste někdo nezaznamenal: Ve Steam Workshopu (přímo z menu hry) je spoooousta výborných úrovní připravených hráči! ;) Train Valley 2 je zkrátka nenápadný klenot na chvíle, kdy si chcete odpočinout a přitom nevypínat hlavu úplně.

  OdpovědětVymazat
 15. Kamil Zmeškal Neříkej my, že jsi ještě neobjevil min. DESÍTKY skvělých úrovní ve Workshopu! Dej si klidně každý den jednu a pořád přibývají. (Špatných je menšina, mnozí autoři naopak produkují velmi hravé, neotřelé, často i navazující.)

  OdpovědětVymazat
 16. Kamil Zmeškal To bude tím horkem. ;) Jinak chybku stále najdeš (třeba občas nepřehoditelné výhybky atd.). Ale hratelné je to náramně.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.