20180323

Pozor na GeForce MX150 ve 13" note-/ultraboocích

Pozor na GeForce MX150 ve 13" note-/ultraboocích
Dostanete sice „MX150“, ale často prý už jinou revizi, podtaktovanou a s výrazně nižším výkonem (i spotřebou). Vypadá to na podvod na spotřebitelích jako vyšitý – výrobek dvojích vlastností pod stejným označením.

Docela by mě na shrnutí Cnews.cz a dalších zdrojů zajímala reakce třeba Igor Stanek.

(Mezi stroji s MX150 právě vybírám. Jako dlouholetý zákazník nVidie opět nevěřím vlastním očím a takhle asi mohu zahnut rovnou ke kombinaci Intel + Vega.)
https://www.cnews.cz/nvidia-geforce-mx150-nizsi-vykon

13 komentářů:

 1. "Nvidia reaguje na požadavky svých partnerů a vycházím jim vstříc" a upřímně MX150 nikdy nebyla kdovíjak výkonná grafika. Raději dlouhou výdrž bez této pseudografiky nebo rovnou 1050 a výš. Vega také bude jen slabá náplast s malým výkonem.

  OdpovědětVymazat
 2. Tomáš Holčík Když potřebuješ (nebo ti stačí) pracovní ultrabook/lehký univerzální notebook, pak je MX150 či Vega aktuálně dostatečnou volbou, ne? Vůbec teď nemluvím o hraní (to třeba pro mě stále patří na desktop), ale o lehčích 3D aplikacích (příprava 3D tisku), cloudových CAD aplikacích (výpočty probíhají v cloudu, ale u zobrazení se trocha výkonu vyplatí), obsluze větších monitorů atd. Tedy o grafice s ideálním poměrem výkon/spotřeba/cena právě v této kategorii.

  PS: Nechť nVidia plně vychází požadavkům výrobců i zákazníků, za to ji máme rádi. Vydávání výrazně méně výkonných grafik pod stejným označením je potenciálně nekalá obchodní praktika (klamání spotřebitele) – a já teď pátrám, zda u výrobce, nebo u výrobců notebooků. Pokud dnes EU (konečně) začíná rozdávat pokuty za dvojí kvalitu stejně označeného zboží, obávám se, že toto je příklad z IT segmentu (kolikátý už).

  OdpovědětVymazat
 3. Na neherní využití jsou integrované grafiky za mne v pohodě. Když nepotřebuješ složité shadery, tak jejich výkon stačí.

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Holčík Jj, souhlasím. Jen mám zadání (od investora): max. 40 kKč, samostatná grafika i kvůli občasným samostatným 3D aplikacím (školím) – a za sebe co nejmenší a nejlehčí provedení na cesty i do kanceláře, min. 16 GB RAM a 256 GB SSD; nejnovější generace i5 či pouze Full HD nevadí. → Zatím to tedy vidím na Yogu 730 s MX150, nebo teď Dell XPS 2 in 1 s Vegou. Na oboje se čeká, předpokládám právě kvůli dořešení odvětrání v 13", resp. 15" těle podobných 2 v 1 ultrabooků. ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Tomáš Holčík ha, před sekundou tam byl vidět XPS 15 za 39 k. už není

  OdpovědětVymazat
 6. Tomáš Holčík Já pokukuji po 9575 (2 in 1, 2018). ;)

  OdpovědětVymazat
 7. Tomáš Holčík Já jsem nepoučitelný early-adopter. ;)

  OdpovědětVymazat
 8. Tomáš Vít Možná se spálíš, ale je to oběť, kterou jsem ochoten přinést :)

  OdpovědětVymazat
 9. Tomáš Holčík ;)) Kdybys viděl, kolikrát jsem takto prošlapával cestičku a reportoval chyby (za své). No, je to aspoň trocha adrenalinu a možná počkám aspoň na první testy.

  OdpovědětVymazat
 10. To je jako já a Linux, ale už nepoužívám bety no. :-) Faktem ale je, že spíš už na něm normálně pracuju (nudaa).. Každopádně to podtaktování je humus.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.