20180206

Touché


Touché

18 komentářů:

 1. Velmi pravděpodobně se "tam u nich" zaměřují na řešení problémů, kdežto u nás, se primárně věnujeme hledání problémů i tam, kde nejsou a tím pádem i zdůvodňování proč něco někde nejde. Raději se pokochejme pěkným výhledem Starmana na https://t.co/gvSlztlE6l

  OdpovědětVymazat
 2. Docela mu závidím ten klid kolem a rozhled. I když mě by tam asi chyběl les.

  OdpovědětVymazat
 3. Patrick Spousta Co mají nového prezidenta, i v USA lze sledovat obrovskou spotřebu lidského potenciálu (v obou hlavních táborech) propáleného zbytečně na hasteření a řízení škod. :) Zatím ale sklízejí plody řady předchozích let i obrovského vědeckého potenciálu. Uvidíme, zda tempo (hnané soukromými vizionáři) neopadne.

  OdpovědětVymazat
 4. Přesně, včera jsem měl ten samý pocit. Připadám si tu jak za opic. Ale prostě ten přenos jsem si sakra užil, nádhera, nádhera! Nevíte, jak dopadl střední stupeň a probíhá vše, jak má? ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Libor Šedivý Prostřední část se velkou rychlostí netrefila na plovoucí plošinu a je zničena (ale ani neměla být znova použita), plošina lehce poškozena. EDIT: Více viz https://twitter.com/DanielStach/status/961124967646744577

  OdpovědětVymazat
 6. Libor Šedivý Střední stupeň bohužel spadl do moře. Prý měl nedostatek paliva k přistání na té plošině.

  OdpovědětVymazat
 7. Díky moc za informace, ale i tak to byl fenomenální úspěch. Já upřímně čekal, že to řachne už při startu a jen se modlil, aby to nerozmetalo rampu. ;) Taky super, že tam Musk použil již jednou použité stupně, paráda prostě. A pak to synchronní přistání. No já měl včera takové Vánoce. :-) Ne že by toho ale bylo málo v poslední době.

  OdpovědětVymazat
 8. SpaceX, statne zeleznice a opravari eskalatorov maju uplne iny business plan. Ked SpaceX nebude technologicky a casovo na spicke, mozu to zabalit. Ked statne zeleznice nespravia modernizaciu trate v tomto desatroci, dostanu peniaze na pripravne prace a mozu si b dalsom desatroci narokovat na rozpocet na zrychlenie trate znova.

  OdpovědětVymazat
 9. Andrej Kvasnica Ten povzdech (z podstaty srovnání zjednodušený) nebude o byznys plánu či prioritách, ale o přístupu. Na jedné straně někdo dělá z nemožného možné, na druhé někdo jiný z možného nemožné. Pak to srovnání o to více bolí. ;)

  OdpovědětVymazat
 10. To je rozdil mezi soukromym a statnim sektorem. Vlada Usa taky nema cim vozit kosmonauty na ISS :) Proto je tu Musk

  OdpovědětVymazat
 11. Tomáš Vít podla predvcerom uverejnenej animacie celej vcerajsej high-tech zabavy to vyzera ze planovali navrat vsetkych troch Falconov a pad stredneho Falconu do mora bola jednoznacne nehoda.

  youtube.com - Falcon Heavy Animation

  OdpovědětVymazat
 12. Andrej Kvasnica Ano, střední část (která již znovu neměla být použita, ale rozhodně měla přistát) bohužel havarovala kvůli nedostatku paliva na brzdění. Krajní moduly, které mohou být znova využity, jsou v pořádku, stejně jako doručení nákladu.

  OdpovědětVymazat
 13. Jan Oczkowski Jen jestli to není právě vládní program, který podobný vývoj přímo motivuje. ;) Ale jistě, v New Yorku taky určitě najdeme nefungující eskalátory, nedělám si iluze.

  OdpovědětVymazat
 14. Na první ostrý start to dopadlo suprově. Elon tomu dával 50% šanci.

  OdpovědětVymazat
 15. Tomáš Vít myslím ,že tam toho nefunkčního bude neporovnatelně více . jinak Vláda USA dala Muskovi na vývoj jen jednu dotaci a podle všeho to nebylo nic moc :)

  OdpovědětVymazat
 16. No taky s myslím že komentář je dost mimo mísu. V Americe neměli 40 let komouše, okupaci Němci a Rusáky. Je jich tam jako much takze pravdepodobnost ze budou mit vice genialnich lidi je vetsi nez ve state ktery ma populaci jako jedno stredne velke americke mesto. Přírodního bohatství včetně přístupu k moři mají hafo. Takže srovnání je dost naivní. Mají 200 let klidného vývoje kapitalismu a demokracie. To je vskutku na čem stavět. To jako by jsi byl nastvanej, že 3 lety Dítě neumí ridit auto. Vždyť má taky ruce nohy oci jako Já tak proc mu to nejde?! Tyhle kňourali "miluju".

  OdpovědětVymazat
 17. Těch 200 let jim ale nespadlo z nebe. Za to museli sakra bojovat. To u nás to vydrží sotva 30 let a už se zase ženeme do pasti.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.