20171106

Srovnávací reklama je vždy dvousečná zbraň…

Srovnávací reklama je vždy dvousečná zbraň…
… ale když se to udělá vkusně, je to docela humorné. ;) Jen tedy souhlasím s Lukáš Václavík, že to Samsungu někdo vrátí, jakmile jen trochu zakolísá. A že by se dala postavit humorná reklama už jen na lidech, co se jim znenadání začne kouřit z kapsy, že. ;)

Via → www.cnews.cz/samsung-galaxy-growing-up-iphone-reklama

#samsung #apple
https://www.youtube.com/watch?v=R59TevgzN3k&feature=youtu.be

13 komentářů:

 1. O ten jack beztak jednou přijdou a displej jistě taky začnou okousávat. :) Ale zase umí naslouchat. Když GS6 neměl voděodolnost jako GS5, lidi si stěžovali. V další generaci to vrátili.

  OdpovědětVymazat
 2. Presne, ted se chlubi, ze maji jack a v pristi verzi bude beztak pryc. Jako u Pixelu 😠.

  OdpovědětVymazat
 3. Kamil Zmeškal Větší marži máš z toho, co si prodáš napřímo. ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Kamil Zmeškal Ten článek neříká nic o maržích. Applu možná naúčtují 110 dolarů, ale to není zisk za jeden iPhone. Nikdo kromě Samsungu neví, jaké byly náklady na výrobu.

  Já si nemyslím, že tam ty marže budou v desítkách dolarů. Samsung musí myslet na konkurenční prostředí a fakt, že OLED může Applu vyrábět i LG. Byť ne v takové kvalitě, ale Apple zase v minulosti neváhal investovat miliardy dolarů do modernizace továren svých dodavatelů. A Samsung by určitě nechtěl, aby Apple pomáhal LG.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak ono je zajímavé sledovat, že iPhone X sice má displej od Samsungu a chlubí se jeho optimalizací jen pro sebe, ale že si Samsung nechal displeje s daleko vyšší svítivostí… Atd. Nejpozději od slavné a hlavu obcházející žaloby A. na S. ohledně kopírování průmyslového vzoru (co by tak asi proti tomu byly přiznaně bezostyšné kopie z Číny) je to mezi Applem a Samsungem (či LG) čistá vypočítavost. Získat co nejvíc, ale nepodpořit konkurenci přespříliš.

  OdpovědětVymazat
 6. Tomáš Vít Podle borců z DisplayMate má iPhone X nejlepší displej na trhu. Na celé ploše je jasnější než Note 8, má vyšší přesnost barev, lepší pozorovací úhly a o něco nižší odrazivost světla.
  displaymate.com - iPhone X OLED Display Technology Shoot-Out

  OdpovědětVymazat
 7. Lukáš Václavík spíš je otázka, jak dlouho vydrží ten display. Retina displeje pěkně rychle stárnou. Stačí rok a jsou žluté.

  OdpovědětVymazat
 8. Lukáš Václavík Docela zvláštní, někde v prvotní recenzi (Engadget či Slashgear) zmiňovali nápadně nižší jas oproti Samsungu. Že by Korejci podsekli sami sebe? ;) Ale nezbývá než věřit číslům (ať už si o Displaymate můžeme myslet kde co). Konec konců, vydělají na tom u A. i u S.

  OdpovědětVymazat
 9. Přemysl Vaculík Tak s tím jsem se tedy nesetkal. iPhony mi sice nikdy dlouho nevydržely, abych si toho všiml, ale iPady používám dennodenně (iPad 3 jsem měl čtyři roky a Air 2 už třetím rokem), a tam žloutnutí nevidím.

  Nebyl to problém nějakých úplně starých modelů, které ještě neměly plně laminovaný displej?

  OdpovědětVymazat
 10. Lukáš Václavík viděl jsem jich dost a na redditu jsou o tom vlákna, stačí pohledat.

  OdpovědětVymazat
 11. Tomáš Vít Nevím, nakolik to lze omezit už při výrobě. U LCD budou velké rozdíly, protože podsvit je nezávislý, ale u OLEDů to myslím tak žhavé nebude. Pokud jdou displeje ze stejné továrny, budou panely shodné. Rozdíly udělá akorát kalibrace a použitá polarizační a krycí vrstva.

  OdpovědětVymazat
 12. Přemysl Vaculík Nevím, nechci generalizovat a shazovat všechny iPhony kvůli několika chybám. Mohlo jít třeba o špatnou sérii, kdo ví. Pokud se to stane do dvou let, Apple by to opravil.

  Každopádně shodou okolností jsem si dnes koupil iPhone SE, tak ho budu pečlivě hlídat. Ale než zežloutne, tak stejně asi půjde z domu. :)

  OdpovědětVymazat
 13. mam doma asi pate apple zarizeni a problem se zloutnutim jsem nezaznamenal. jen doplnim, ze jsem fotograf a monitor mam kalibrovany, fotky prohlizim na mini4.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.