20171103

Protiklady se přitahují

Protiklady se přitahují
Když si ve snaze ušetřit koupíte levnou stavebnici 3D tiskárny z Číny, čekají vás mnohá překvapení. ;)

#3Dtisk
https://twitter.com/makersmuse/status/926341379260743680

7 komentářů:

 1. Kamil Zmeškal To je opravdu nesrovnatelné. Ale jsme pořád jen lidé omylní a přehlédnout se při (běžně dvoudenní) stavbě je snadné, stejně jako mít starší fotku v návodu, přičemž se inovuje za běhu a nová součástka vypadá malilinko jinak. Seky u čínských stavebnic jsou úplně jiného rázu a ta zklamání u začínajících 3D tiskařů snad ani nestojí za to.

  OdpovědětVymazat
 2. Kamil Zmeškal A k tomu si přidej youtubery-„takyrecenzenty“, kteří dostanou z Asie stroj zadarmo, do nebe jej vychválí v „recenzi“ (ač je realita poněkud jiná) a samozřejmě přidají odkaz na affiliate prodej se slušnou provizí. A čím víc chválili, tím více to sype. Někteří šikovnější z toho i dobře žijí.

  OdpovědětVymazat
 3. Nevěřím tomu, že tolik youtuberů podvádí, spíš jim posílají lepší kusy.

  OdpovědětVymazat
 4. Jan Lukeš Pokud valí jednu recenzi čínských klonů za druhou a všechny jsou super, není to náhoda.

  Pozn.: Protože jsem si pár videorecenzí zkusil a (přes ryze amatérské video vybavení) je bral opravdu poctivě, zabere to min. 2–4 týdny a uživit se tím (s objektivním testováním) můžou jen špičkoví recenzenti v anglickém jazyce jako Thomas Sanladerer (doporučuji).

  OdpovědětVymazat
 5. Toz zrovna Thomas je nemecky inzenyr, kvalita zarucena :-)

  OdpovědětVymazat
 6. A existuje vůbec nejaky cinsky klon, ktery funguje? :)

  OdpovědětVymazat
 7. Zalezi co znamena, ze funguje. Vsechny tiskarny maji nejake problemy. Kolik problemu znamena ze tiskarna nefunguje? I cinanu mam problem s tim, ze nekdy ojebou veci, ktere pak tiskarnu cini zivotu nebezpecnou. Treba poddimenzovane napajeci cesty, chlazeni, spatna izolace a tak. To ale neni ze to nefunguje.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.