20170923

Zajímalo vás, s jakou stavebnicí přijde Josef Průša příště?

Zajímalo vás, s jakou stavebnicí přijde Josef Průša příště?
Ochutnávka nové i3 MK3 je venku.

#3Dtisk #3Dprinting
https://youtu.be/hwNIzQLtHnU

8 komentářů:

 1. Oh my goodness... No, vše co mi vadilo na MK2S tady vypadá pořešeno. Akorát asi s upgrade kitem to bude složitější, jelikož je nové vše kromě hotendu, zdroje a displeje?

  OdpovědětVymazat
 2. Gustavo Gustík „Let’s talk upgradability now. We have over 30 000 MK2s in the wild now. Unfortunately, a full upgrade is not possible (and we have really discussed this extensively) due to the new frame and switching to 24V. We tried really hard, but basically, all parts would end up replaced. So we came up with the second best option, the MK2.5 upgrade. It gives you the best features of magnetic bed with spring steel sheet, whole new extruder head with Bondtech and Noctua fan goodness and also the P.I.N.D.A. 2 bed leveling sensor and filament sensor. The retail MK2 to MK2.5 upgrade price is $199. If MK2S was bought during the last 30 days before this release, it is just $99. If you bought MK2/S before, ever, it will be $149 for you. I know it’s a really great deal but the magnetic heatbed and the extruder improvements are extremely useful and we want to spread them rapidly.“

  OdpovědětVymazat
 3. Super. Přečetl jsem si článek, předobjednáno. MK3 zatím vypadá, že nebude třeba nic upravovat. Současnou MK2S už mám na hliníkových profilech, i s Noctua větrákem, mechanickým filament run out senzorem a Raspberry s Octoprintem. Schované Zero W tomu bude slušet více. A díky bohu za šroubovací svorkovnice (které na Rambo mini už mám také) a 24V. Co budu dělat s tím litrem pomerančového oleje na odstranění lepidla?

  OdpovědětVymazat
 4. No to je pěkné - nemám MK2 ještě ani rok a už chci novou tiskárnu! :)

  OdpovědětVymazat
 5. kdybych vzal upgrade na MK2.5, tak vyřeším problém těžkého odtrhávání od podložky, ale bude mit chybět vyšší maximální rychlost tisku, protože na ni je potřeba 24 V? Co třeba firmware - bude MK2.5 firmware kompatibilní s MK3? To nahypované video bylo cool, ale není mi jasné, jak rychle teď MK2 zastará. Např. MK1 byla od vydání MK2 prakticky bez podpory po dobu téměř jednoho roku. Pokud by podobně měla dopadnout MK2, tak by to bylo mrzuté.

  OdpovědětVymazat
 6. Kamil Zmeškal​​ MK3 Multimaterial bude brzy, stačí drobná úprava.
  Petr Stehlík​​ Firmware bude jiný, jelikož MK3 má jinou elektroniku. Co znamená že zastará? S posledním firmware je podle mě na limitu a nenacházím nedostatky, které by se daly FW vyřešit. Předpokládám že nové verze Sli3ru budou použitelné i nadále.

  OdpovědětVymazat
 7. "zastará" znamená, že nové fíčury, které celý rok vyvíjeli pro MK2, nebyly pro MK1 dostupné. Když se totéž stane u MK3, tak to bude MK2 majitele mrzet.
  Navíc pokud říkáš, že MK2.5 bude mít jiný firmware než MK3, a zároveň bude mít kvůli PINDĚ 2 jiný firmware než MK2, tak už budou muset podporovat 4 různé firmwary, a to je dost na to, aby některé prostě odstavili na vedlejší kolej, jako MK1.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.