20170912

Tip: Vybíráte mechanickou klávesnici?

Tip: Vybíráte mechanickou klávesnici?
Velmi užitečné srovnání různých typů mechanických klávesnic vč. doporučení spínačů pro začátečníky, hráče, psavce…
https://www.youtube.com/watch?v=XPbGZRouc8Q

12 komentářů:

 1. Já nakonec zvolil originální spínače Cherry MX Brown v klávesnici Cooler Master MasterKeys Pro L (lze – i u nás – dokoupit originální klávesy s českými popisy). Tip: Plná varianta s bílým podsvícením je bohužel vyprodaná v ISO i ANSI rozložení, ale kdo má rád něco decentně stylového, na evropském e-shopu Cooler Mater (tj. s poštovným zdarma) mají tohohle krasavce s nastavitelným RGB podsvícením – cmstore.eu - MasterKeys Pro L RGB - Crystal Edition (US International layout) – a můžete si zvolit i typ spínače. Zanedlouho by měl dorazit, snad bude čas podělit se o zážitky. A ne, nebudu využívat variantu zcela bez popsaných kláves, zbláznil bych se (tradiční klávesy s popisy jsou také v ceně).

  OdpovědětVymazat
 2. Já hledal co nejtišší klávesnici. Zkoušel, kupoval, vracel tři doporučované druhy,. Stále bez úspěchu. V tiché ložnici ve tři ráno ruší téměř vše. Nějaký typ? :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Němeček Obávám se, že ani ty nejtišší spínače tady nepomohou. ;) Leda snad klasická rozbalovací klávesnice typu „gumák“ či projekční (promítá na plochu a snímá pohyb prstů po stole).

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Vít Vím co by pomohlo. 4+1 místo 3+1:-)
  Jenže to je pěkně "nákladná klávesnice" :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Tomáš Vít Jaká u tebe byla kritéria pro výběr konkrétní klávesnice a konkrétních spínačů?

  OdpovědětVymazat
 6. Lukáš Václavík Cooler Master jsem zvolil, protože s nimi mám historicky dobrou zkušenost u skříně, chlazení atd.
  Konkrétní klávesnici pro střídmé a prostorově jednoduché pojetí (byť je zde opěrka rukou extra volba) s možností dokoupit a snadno vyměnit české klávesy (originální, tj. shodný tvar). Nízký Enter pro mě není zcela zásadní.
  Spínače MX Brown volím jako ideální univerzály pro psaní i hraní, s nižší hlučností (na mechanickou klávesnici), ale už aspoň malou odezvou. Stávající, spíše notebooková klávesnice na (jinak povedené) Logitech Illuminated už mě v tomto ohledu začíná štvát (překlepy, nejistota při dotisku klávesy), ač ji využiju i dál (ale už ne desktopu, ale u notebooku). Jen tedy Cooler Master má aktuálně vyprodánu většinu ze své nabídky (v Evropě a stále víc i v USA).

  PS: Úplně by mi bývala stačila černá varianta MasterKeys Pro L s bílým podsvícením, RGB už je rozežranost a stejně budu volit decentnější kombinace namísto cirkusu, ale aktuálně není skladem.

  OdpovědětVymazat
 7. Mezi námi, v ložnici nemá klávesnice co dělat.

  OdpovědětVymazat
 8. Až po ... V nikdy nekončícím objetí už vážně neusínáme :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Zcela bez kontextů - v ložnici se má odpočívat. Třeba i pasivně, nebo si číst, nebo co já vím. Ale počítač... je to o psychohygieně, o trávení volného času, o přetechnizovanosti našich životů a tak dále.

  OdpovědětVymazat
 10. Také jsem pár let měl pracovnu a (společnou) ložnici v jednom. Dnes už beru, že to byl hodně zoufalý nápad (to už raději obývák + pracovna, dokonce i kuch. + pracovna). No, ale opravdu to vyřešila až stavba domu s pracovnou extra. ;)

  OdpovědětVymazat
 11. Po nové klávesnici pokukuji již několik let. Domnívám se, že ta co je doma, je cca 15 let stará a stále funguje. Ale není tichá a i v rodinném domě je slyset u patro výše, když všichni spí. Nakonec "ztišení" klávesnice pomohla Coca-Cola, ano je to univerzální nápoj, který čistí nárazníky Žigulíků, rozpouští mince.... Synovi se podařilo tuto klávesnici polít a nic mi neříci (to už bylo, to samo ☺️) Večer koukám jak je ulepena a tak vlhčeným kapesníkem otřel klávesnici a koukal co se děje. Za chvilku se tekutina vypařila a zůstalo cukrové lepidlo ☺️ Od té doby klávesy malinko lepí, ale vůbec to nevadí, ba naopak. Teď méně cvaká ☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️ Až ji budu jednou vyhazovat, tak ne do elektroodpadu, ale do bioodpadu ☺️☺️☺️☺️☺️

  OdpovědětVymazat
 12. Používám Logitech G810. tiché spínače Romer G s rozpoznatelným bodem záběru, RGB podsvícení, které jde jen skrz klávesu a ne okolo jako u Cherry a kompatibilních snímačů. Současně je těžká, takže se nepohne.
  Nevýhodou je, že ji neseženete s českými popisky a ani je nedokoupíte. Pro Cherry jich je spousta a lze si vybírat.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.