20170912

„První OLED dost dobrý na to, aby byl v iPhonu“

„První OLED dost dobrý na to, aby byl v iPhonu“
Jen ho tedy Samsung už nějakou dobu montuje do svých telefonů (a LG není daleko). Marketingové vývrtky Applu ani letos nechybí. ;)

PS: Jsem zvědav, v čem iPhone X jen dorovná konkurenci (byť třeba ještě vytříbeněji) a kde to opravdu bude něco přelomového (jak by odpovídalo miliardám do vývoje u téhle značky stavějící na emocích).

PPS: Elektronickou SIM snad díky jablečnému táboru konečně uvidíme i u nás. S hodinkami Gear S3 jsem operátory docela proklínal, protože jen kvůli jejich nepřipravenosti (jinak samostatné) hodinky závisejí na blízkém telefonu.
http://tech.ihned.cz/c1-65878290-online-apple-od-19-00-predstavuje-nove-iphony-ceka-nas-chvala-oledu-a-nastupce-touchid

16 komentářů:

 1. Pobavilo :-D. Už musí udělat 3 telefony aby vůbec mohli na trh nabídnout něco konkurence schopného. Ale jsou tam smajlici tak proto bych stál frontu :-D.

  OdpovědětVymazat
 2. Kamil Zmeškal Ale eSIM varianta G3 přece v Asii normálně funguje a pochybuji, že jsou SMS, notifikace apod. nesynchronizované. ;) (Sám synchronizuji SMS mezi telefonem a třeba PC pomocí Pushbullet.)

  OdpovědětVymazat
 3. Si říkám - vážně chce někdo telefonovat z hodinek jako Michael Knight? Přijde mi to použitelné asi jako videohovory.

  OdpovědětVymazat
 4. Kamil Zmeškal Hele to asi koupí, ale dneska už je taková nabídka telefonů na trhu že i applisti kupujou androidy. Aspoň to tak vidím z mého okolí spousta lidí co se posmívala androidu dneska používají Samsung, Lg, atd..
  Když vidím co zase předvedli tak bych se hodně divil že budou přecházet zpátky.

  OdpovědětVymazat
 5. Kamil Zmeškal To jo, pokud je člověk sám a při sportu to dává smysl.

  OdpovědětVymazat
 6. Ten vylezlý foťák na zadní straně to je fakt nádhera :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Já nevím, odkud bereš ten nesmyslný názor o OLED displejích, ale i v poslední verzi byly mnohem horší než state of the art používaný v iPhone 7 viz podrobné srovnání na Anandtechu anandtech.com - The iPhone 7 and iPhone 7 Plus Review: Iterating on a Flagship

  OdpovědětVymazat
 8. Já mam aplle
  Což je dobrá značka

  OdpovědětVymazat
 9. Karel Javůrek​​​​ Třeba S8, S8+ ani Note8 tam nevidím a o jejich SAMOLEDech je nejpozději letos řeč. (A třeba u kvality černé nevidím ani S7.) A ano, vychytanou kalibraci barevného profilu může Android iOS jen závidět. Součástí srovnání by IMHO měla být i spotřeba a další užitné vlastnosti (třeba dnes už velmi užitečný Always On režim apod.).

  OdpovědětVymazat
 10. Když už jsme u ArsTechnica, jejich komentář ke zmizelé čtečce otisků je trefný. Už u konkurenční S8 je čtečka na zádech v mnoha případech ergonomický kotrmelec a zdržuje. Nutnost skenování obličeje (s nepřirozenou polohou telefonu před ním) zavání ještě větším zdržováním. Přitom odemknout telefon už při cestě z kapsy ven bývalo tak pohodlné... https://arstechnica.com/gadgets/2017/09/face-id-on-the-iphone-x-is-probably-going-to-suck/

  PS: Jsem zvědav, kdo prolomí problém umístění spolehlivé čtečky pod displejem.

  OdpovědětVymazat
 11. A kdo to nebude do mesice mit je looser... sakra zase budu looser :)

  OdpovědětVymazat
 12. Tak tenhle problém neznám (a marně uvažuji o výjimkách v okolí). ;)

  OdpovědětVymazat
 13. Kamil Zmeškal Však jsem o tom psal. ;) Naše Gear S3 je taky umějí... Jenže bez operátorů to nejde. A tak se v Evropě prodávaly jen kusy bez podpory eSIM (korejská distribuce měla být vč. podpory eSIM).

  OdpovědětVymazat
 14. Kamil Zmeškal Podpora operátorů je zcela zásadní. Protože není, nevozí se ani varianta s podporou eSIM (vyjádření prodejců). Takže i do budoucna jsou naše Gear S3 ořezané.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.