20170915

Crosshelmet: technologiemi narvaná helma pro motorkáře #kickstarter

Crosshelmet: technologiemi narvaná helma pro motorkáře #kickstarter
Prostornější vnitřek, tlumení vybraných (rozptylujících) frekvencí zvuku, zadní kamera a heads-up displej pro větší přehled o dění okolo a navigaci, přední část pro lepší dýchání, bezpečnostní osvětlení… A navíc budete vypadat jako z herní ságy Mass Effect. ;) Níže na stránce v odkazu video z jízdy – navigace, hudba, přijetí telefonátu.

Na Kickstarteru bych nákup motorkářům nedoporučoval (projekt už je v základu podpořen, jde to rychle), počkejte na finální výrobek (tady se nevyplatí být betatesterem) – jedině, pokud snad chcete nadějný projekt podpořit.
https://www.kickstarter.com/projects/491835187/crosshelmet-the-smart-motorcycle-helmet?ref=NewsACSep1417&utm_source=pwlnewsletter&utm_medium=email-mgb&utm_campaign=projectswelove-09142017&utm_content=love

4 komentáře:

 1. No nevím, jen další věc co by mě rozptylovala. Na koukání dozadu mám zrcátka, na utlumení hluku sluchátka připojené k přehrávači s ovládáním na řidítka a navigaci na plexi hezky nad budikama. Kvůli nutnosti neustále dobíjet baterie jsem přestal používat Bluetooth HF co mám v helmě a tady se obávám že ta výdrž bude ještě kratší. Nápad zajímavý, i když podobné pokusy tu již byly, ale o větším rozšíření pochybuji.

  OdpovědětVymazat
 2. Navíc bych se bál toho, že v tom má prsty cyklista. To určitě "náhodné" kusy budou vybuchovat dovnitř helmy.

  OdpovědětVymazat
 3. No, masovka to rozhodně nebude :D Mám trochu obavy z přeostřování z pohledu do dálky na pár cm a pak z čištění těch zrcadýlek. Člověk jezdí ve vedru po městě často s otevřeným plexi a třeba integrovaná sluneční clona se tak semtam musí taky čistit. Ale ta není mechanicky tak náchylná na poškození při čištění. Jsem trochu skeptik, ale nějakej takovej systém do budoucna je určitě cesta.

  OdpovědětVymazat
 4. taky to ovládaná pravou rukou je fail, podporuje to myšlenku, že to dělá cyklista, který o tom nemá páru

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.