20170830

Zahrádkáři Kersku

Zahrádkáři Kersku
Tenhle šikovný mobilní inkoustový popisovač (mrkněte ve videu na řadu aplikací) musí být v některých odvětvích k nezaplacení. Jen si jej nesmí vypůjčit nějaký šprýmař-sprejer. ;)
https://youtu.be/oynKqTqALz4

9 komentářů:

 1. Parádní! Zajímalo by mě, jak mají zabezpečenou rovnoměrnost - asi snímají povrch a rychlosti pohybu přizpůsobují triskání?

  Mám trochu podezření, že ty nápisy ve videu jsou nějak moc ideálně rovný/nezdeformovaný ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Miroslav Prýmek Všimni si, kolikrát jim ujela ruka a mají vlnovku. ;) Ale jo, vypadá to trochu jako kouzlo. (Nevyvíjí to ale prvním rokem, snad to bude plně funkční.)

  OdpovědětVymazat
 3. Miroslav Prýmek tam bude nějaké opto inkrementální čidlo, imho

  OdpovědětVymazat
 4. Tomáš Vít Vlnovce nahoru a dolů se asi dobře vyhnout nedá, spíš mě ale zajímalo zhuštění/roztažení do strany.

  Josef Dolecek Jo, něco takovýho bych asi čekal právě. Technický detaily by byly zajímavý (ale je jasný, že je z ruky nedaj ;) ).

  OdpovědětVymazat
 5. P.S. třeba hned na tom úvodním obrázku mají natištěnej QR kód - ten musí být docela pravidelnej, rozplizlost do stran by ho nejspíš znečitelnila.

  OdpovědětVymazat
 6. Rekl bych ze samotne umisteni napisu by nemel byt az takovy problem, na polohu vuci povrchu by mohl stacit stejny princip jaky se pouziva u optickych mysi, pridal bych k tomu jeste akcelerometr a gyro a zajimave pak budou ty trysky. Troufam si tvrdit, ze s nejakymi tryskami co by byly schopne presneji smerovat tok "inkoustu" by melo byt mozne tohle udelat o neco vetsi a kreslit stylem cmaram, cmaram a ono se to nacmara samo (nejdrive zameris cilovy prostor pro kresbu/napis a pak uz jenom mavas pistoli a o zbytek se postara masinka sama :))

  OdpovědětVymazat
 7. Pavel Duda To by bylo ještě o dost efektnější :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.