20170806

Faeria: výtečná hra, která trochu klame tělem (9/10)

Faeria: výtečná hra, která trochu klame tělem (9/10)
Nenechte se zmást pohádkovou grafikou či tím, že tahle hra si bere inspiraci tu i tam. Vyvážený výsledek totiž stojí za to. Pokud máte trochu přehled o deskových (či počítačových) hrách, jde velmi zhruba o mix sběratelské karetní hry Magic: The Gathering (příp. Hearthstone) a Osadníků z Katanu. Právě prvek území, o které musíte usilovat, vnáší do spojení taktiky, strategie i náhody nový rozměr.
EDIT: Na Metacritic má hra 8/10.

Tipy:
• Hru si nejen můžete bezplatně vyzkoušet, ale zdarma hrát mnoho a mnoho hodin.
• Nikdy jste podobný typ hry nehráli a už pojem sběratelská karetní hra vás odrazuje? Zbytečně, autoři vás zpočátku pomalu naučí všemu podstatnému a herní systém je poměrně jednoduchý. Jen je potřeba znalost angličtiny. EDIT: Tak přidali i tu češtinu. ;)
• Kromě duelů s lidskými protivníky, kde se rychlejší cesta k více kartám (třeba za peníze) může hodit, totiž hra obsahuje mnoho (velmi zábavných a pozvolna těžších a těžších) soubojů proti počítači či hádanek, kdy se dostanete doprostřed bitvy, musíte zhodnotit situaci a zvítězit v jediném kole. I za jejich pokoření dostanete nemálo vzácných karet.
• A pokud nechcete utrácet a přesto mít proti nejsilnějším lidským protivníkům rovnou šanci, hrajte poslední režim – Pandořinu skříňku. V ní totiž oba protivníci musejí vybrat z náhodně nabízených karet, takže nikdo nemá optimálně připravený balíček a o překvapení není nouze. Prostor pro zábavnou improvizaci je zde asi největší.
• V téhle hře najde o příběh v pozadí – a vlastně jí to hodně prospívá, nemusíte se prokousávat tunami balastu, ale hrát vždy jednu či dvě partie, klidně pro krátké odreagování.
http://store.steampowered.com/app/397060/Faeria/

7 komentářů:

 1. Pokud někdo hrajete, napište, pod jakou přezdívkou. ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Jede mi to v češtině, takže na začátku určitě není třeba angličtina. Dál se uvidí. :)
  Trantor

  OdpovědětVymazat
 3. Pavel Širůček Ha, přidali češtinu! ;) Musím vyzkoušet, zda bude dávat smysl.

  OdpovědětVymazat
 4. Pavel Širůček Tak kdepak, v češtině to nezvládnu (nepoznávám karty, jak jsem si zvykl, a nechápu, co dělají). ;) → Hrobniczech

  OdpovědětVymazat
 5. Tomáš Vít Vyzkousel jsem to a je to dobry. Jak pises mix toho ci onoho. Trochu me prekvapila pomerne dlouha historie projektu.
  Celkove si nejsem jisty, nakolik to vybocuje z koleji Heartstone a podobnych. No je fakt ze staveni hraci desky jsem nikde jeste nevidel a unikatni je. Jake bylo prekvapeni ze modre mohou i mimo vystavenou pevninu a to jsem vsechny barvy jeste nevyzkousel.
  8/10 urcite.
  → Breerde

  OdpovědětVymazat
 6. Jan Pšenička Sebelepší balíček nevede nutně k vítězství, zaspí-li hráč při zabírání území a nepřátelé se mu hrnou do týla. To mě na tom baví. A že občas trochu zaspím a musím hasit. ;) Ale pro odreagování výborné.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.