20170728

Simplify3D 4.0 přináší novinky pro pokročilejší 3D tiskaře

Simplify3D 4.0 přináší novinky pro pokročilejší 3D tiskaře
Mezi domácím a hobby uživatelem stolních 3D tiskáren a touto (jinak po světě a mezi profesionály oblíbenou) aplikací bohužel leží břímě její ceny a neexistence standardní demo verze. Na její novou verzi se čekalo dlouho, přitom po prvním spuštění změny takřka nepostřehnete. Jenže zajímavých vylepšení je hned celá řada. ;) A pro majitele starších verzí jsou dostupné formou běžného upgradu.

PS: Už ji zkouším v provozu. ;)

#3Dtisk #3Dprinting
https://www.3d-tisk.cz/simplify3d-pro-pripravu-3d-tisku-prichazi-s-verzi-4-0-a-radou-novinek/

8 komentářů:

 1. ta šachová figurka je výborný model na vysvětlení těch zlepšení a novinek. Nejvíc se mi líbí, že prostředek vytiskli jako vázu, aby to bylo bez vroubků (jestli teda dobře hádám, co je helical mode zač). To je fakt pěkná výhoda S3D, určit si po vrstvách, jak to tisknout.

  OdpovědětSmazat
 2. Petr Stehlík A nejen po vrstvách. Při sekvenčním tisku menších modelů (aby se tomu vyhnula tisková hlava s pojezdy) může mít každý model jiné parametry. S3D je šikovný nástroj, jen jsem čekal, že rovnou přidají i nové rozhraní. Ale zase se snadno zorientujeme. ;)

  OdpovědětSmazat
 3. Kdo by si to vyzkoušet nechtěl, že jo. Ale na takové to domácí žvýkání to není. Snad jen zakoupit ji s někým na půl, ale to by zas byla porušena podmínka - instalace na dva své počítače

  OdpovědětSmazat
 4. dnes jsem zkusil na opakované jemné narážky Tomáš Vít Curu (nebo jak se to skloňuje). Verze 2.6.2 vypadá velmi použitelně díky tomu, že nikde nejsou žádné parametry k nastavování (jsou schované, aby neděsily začátečníky). Jak budu mít někdy neúspěch při tisku Slic3rem - jakože jsem nedávno pěkně pohořel s tenkými stěnami a psal o tom na G+ - tak potom zkusím Curu pro porovnání.

  OdpovědětSmazat
 5. Petr Stehlík​​​​ ten problém s celulitiduou? Narazil sem na to taky a to dost tvrdě. Při tisku křídel kdy plášť tvoří jen jeden perimetr. Nakonec pomohla až výměna heatbreaku. Z celokovu na hybrid (ty máš určitě ccelokovový).
  Co ale rozdíl oproti Cura je, že ve chvíli kdy Slic3eru řekneš tiskni s výplní 0% (=sílu pláště ovlivňuješ jen počtem perimetrů) tak nedokáže sestavit G-code tak aby uvnitř bylo něco dalšího. V tomhle případě výztuhy křídla. Což Cura bez problémů dává ...
  edit: já tiskl PLA (úplně jiná situace)

  OdpovědětSmazat
 6. jak mohla pomoci výměna heatčehosi? :-O

  OdpovědětSmazat
 7. BTW, OffTopic, ale stejně - Cura nabízí profily s výškou tisku 0,4 mm a dokonce i 0,6 mm! Tisk tak zkrátí z 9 hodin na 3, to je super. Ale porušuje to pravidlo dvou třetin šířky stopy, tak nevím, jak to vůbec můžou mít v profilech... Leda bych se přehlédl a v profilu byla i jiná šířka trysky?

  OdpovědětSmazat
 8. Petr Stehlík​​​ ty si dostal extruder už složený viď :)
  Stále víc obdivuju Průšův tým jak jen svými profily dokáže uspokojit takovou masu lidí
  PS: jak stále Tomáš opakuje, nastavit se dá mraky věcí (jak dobře tak blbě)

  OdpovědětSmazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.