20170629

Tak v Maďarsku neomezená data k mobilní tarifům také zvládají

Tak v Maďarsku neomezená data k mobilní tarifům také zvládají
Není to sice cenově Skandinávie, ale jde to, že. ;) Asi taky specifický trh.

Originally shared by ****
http://byznys.lidovky.cz/madari-maji-neomezena-data-za-500-zruinuje-nas-jen-nespokojeny-zakaznik-rika-operator-gm5-/firmy-trhy.aspx?c=A170620_103947_firmy-trhy_pave

4 komentáře:

 1. Zase je otazka kolik lidi potrebuje neomezena data. Ty tarify jsou totiz jinak drazsi nez ceske. Vetsine lidi IMHO spis vadi, ze neomezenka s mnozstvim dat, ktere staci 90 % populace stoji oficialne od 750 czk vys.

  OdpovědětVymazat
 2. Pokud budou data svázána do podobně směšných balíčků jako jsou stovky MB či nižší GB, tak lidé strachy z limitu ani nezačnou využívat letitých možností mobilních zařízení a sítí nové generace (kde je dnes snadné vyčerpat limit „za pár minut“). V zemích s neomezenými daty lidé neřeší, zda si mohou ve vlaku či v čekárně pustit video, hudbu čerpat z předplacené služby namísto ukládání do paměti telefonu, využívat jedněch mobilních dat k práci na cestách atd.

  OdpovědětVymazat
 3. Ja v zadnem pripade nechci pusobit jako obhajce mistniho deformovaneho trhu a ceskych operatoru. Jen narazarim na to, ze teziste odporu proti nim je nekde jinde nez v absenci neomezenych dat.
  Krome toho jsme technicky vzdelani lide a vime, ze mobilni site jsou shared medium, u kteryho je problem se skalovanim. Treba svycarsky Swisscom nabizi neomezena data prakticky u vsech tarifu, ale vyrazne omezuje maximalni rychlost podle zvoleneho tarifu a lidi s vyrazne naprumernym trafficem taky omezuje. Jini operatori treba rychlost neomezuji, ale je potom byva casto problem s kvalitou sluzby: kvalita siti operatoru je v cesku hodne podobna, v mnoha zemich to tak neni.

  OdpovědětVymazat
 4. Na našem trhu a ne jen mobilním,je zvrácené všechno...viz. dálnice,potraviny,výběrová řízení včetně armádních(Kassa,Pandur) a v neposlední řadě mob.služby. Kartelové dohody posvěcené vládami,lobysty,ůředníky na všech úrovních a pozicích. Zákony nahrávající finančním skupinám a miliardářům,jež vydojily i to poslední z nevydojitelného. Tak že vlastně občas děkuju EU...díky ní neplatim za tel. včetně 3Gb dat 5000,- ale pouhých 700,- v rámci jakéhosi balíčku. Jako běžnému smrtelníkovy mi 3Gb stačí.Samozřejmostí je že i kdyby se objevila konkurence,tak mám smolíka,neb jsem vázán smlouvou na 2 roky. Toto je realita a daň,za skvělou práci našich politiků napříč všemi vládnoucími stranami a to bez vyjímek ! Škoda snad jen,že mob.frekvence nebyly pronajmuty a nebo alespoň jedna ponechána na případné pronajmutí a ozdravení konkurenčního prostředí....

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.