20170619

Anketa: Používáte vzdálenou správu/sledování 3D tisku?

Anketa: Používáte vzdálenou správu/sledování 3D tisku?
(Buď s řešeními jako #OctoPrint, AstroPrint apod. či s řešeními přímo od výrobce tiskárny.)

#3Dtisk

14 komentářů:

 1. Bez OctoPrintu a telefonu/tabletu už ani ránu :) (v tel/tab samozřejmě Printoid Premium - nej app kterou jsem kdy koupil)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak zase já. Podotázka k anketě na ty, kteří používají vzdálenou obsluhu i mimo lokální síť - jak konkrétně řešíte bezpečnost? Nebo neřešíte?
  Edit: myslím bezpečnost tisku (hlavně tedy před požárem), ne útoků z venčí

  OdpovědětVymazat
 3. Uz o tom dlouho premyslim :) chci na starem samsung galaxy s2 rozjet Debian a.tam hodit Octoprint :) Takze bude Server s wifi a build in webkamerou :)

  OdpovědětVymazat
 4. Erik Z jak se to dělá? jde to i na jiných founech? Začínají se mi doma hromadit...

  OdpovědětVymazat
 5. Petr Stehlík​, to zatim na 100% nevim, chvili jsem s tim bojoval, ale zatim nezdolal. Zde je post s odkazem na navod a na fotky z beziciho sgs 3. Jinak, pri instalaci bacha na zmenu repozitare. Je to popsane na githubu. https://www.reddit.com/r/3Dprinting/comments/5jk723/update_octoprint_on_android_it_actually_works_on/

  OdpovědětVymazat
 6. Pavel Novotný​ co se tyce požáru tak tisknu v železném boxu, planuju přidat pozarni hlasice a generalni stop ovladatelné z Octoprintu

  OdpovědětVymazat
 7. Já jsem OctoPrint zahodil i s BananaPI. Při tisku rozměrného dílu se BananaPI samo zresetovalo, tiskárna následně také a bylo vymalováno.
  Obecně, pokud běží tiskárna s Marlinem a připojím cokoliv na USB, tak se zresetuje a je vymalováno.

  OdpovědětVymazat
 8. Nevím jak deska co používáš ty, ale moje Melzi má na sobě přepínač, který dokáže odpojit reset pin toho USB - Serial převodníku.

  OdpovědětVymazat
 9. Taky jsem zkraje měl problémy s restartama nebo nenaběhnutím systému, ale vše vinou špatné SD karty. Vlastně mi odešly už tři (Kingston apod). Nyní pár týdnů s Samsung EVO pro a bezproblému, tak snad vydrží. Rasp3 mám napevno vedle elektroniky, napájení společným zdrojem, Octoprint Image.

  OdpovědětVymazat
 10. Jan Lukeš To je dobrá informace, zkusím pohledat. Díky.

  OdpovědětVymazat
 11. Používám léta RasPi 1/2/3/Zero s kamerkou a tam je spolehlivost (až na postupné zhoršování výkonu SD karty) veeelmi uspokojivá. ;) A instalace velmi pohodová. Takže kdo se nebude chtít trápit s laborováním... Přeci jen, spolehlivost je u 3D tisku jedna z věcí nejdůležitějších.

  OdpovědětVymazat
 12. Pouzivam RaspberryPiZeroW s kamerkou a octoprint. Zbezpecenie proti poziaru: modlim sa :)

  OdpovědětVymazat
 13. Petr Stehlík​ zkousel jsi to nejak zprovoznit na tom telefonu? Ja v tom docela pokrocil a resim uz snad posledni problem. Pres Linux Deploy jsem na rootnutym telefonu rozjel Debian a na nej Octoprint. Nainstaloval jsem aplikaci Ip Webcam na android a link z ni nastavil do Octoprintu. Ted jen resim, jak komunikovat s Arduinem :/ z Androidu mi to jede, z Debianu ne. Vidim jeho pripojeni v /dev/bus/usb/002/002 to mi, ale nechce fungovat :(

  OdpovědětVymazat
 14. ještě jsem nedokázal ani rootnout daný telefon. Každopádně na Octoprint mám už roky koupený Orange Pi One i s original kamerkou, jen jsem ještě nic jaksi nezapojil...

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.