20170509

Jaké jsou současné trendy stolního 3D tisku? V odkazu i živě

Jaké jsou současné trendy stolního 3D tisku? V odkazu i živě
V Praze začíná #3Dexpo, je čas podívat se na aktuální dění a vývoj v oblasti stolního FDM/FFF i stereolitografického tisku. Ze zajímavých trendů jsem pro vás vybral v odkazu.

Tip: Další pohled – více zaměřený na rozdíly mezi osobními a profesionálními 3D tiskárnami či na výběr právě té vaší – si můžete poslechnout živě dnes na 3Dexpu. Začínám v 16.45 v přednáškovém sále na letňanském výstavišti a předem se na vás těším.

#3Dtisk #3Dprinting
http://www.3d-tisk.cz/trendy-v-oblasti-stolniho-3d-tisku-

1 komentář:

  1. Já mám​ 4 materiálový kit objednaný a myslím si, že není tolik otázkou který způsob je lepší, ale na co je který vhodnější. Myslím že 1 tryska a vice extruderů bude vždy vhodnější na barevný tisk (stejný materiál), kde barev není nikdy dost. Dovedu si představit i 10 barev na jednom modelu (hračky, věci pro normální lidi)
    Kde ale toto řešení zaostává je více materiálový tisk, kde se hodně filamentu vyplývá na neustálých výměnách, nemluvě o rychlosti tisku. Navíc 2 trysky můžou být jiné - jedna tvrzená pro carbon a druhá normální na třeba PET(G), můžou mít jiné teploty atd.

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.