20170407

První hrátky s #VelocityPainting

První hrátky s #VelocityPainting
Jak získat povrchovou texturu (či její optické zdání), i když máte jediný materiál a jednomateriálovou tiskárnu? Změnami rychlosti extruze v průběhu 3D tisku. Pokud by vás téma zaujalo, připravím delší článek, co a jak, jak na model dostat vlastní texturu. O téhle metodě se bude v následujících týdnech ještě hodně mluvit (min. v rámci komunity 3D tiskařů-nadšenců).

V odkazech jsou mé dva první, rychlé zkušební modely (krátká videa). Dole první, tady druhý: http://www.instagram.com/p/BSl266Gj826/ – A pokud jste sami na Instagramu, rád vás tam potkám.

EDIT: A kdybyste chtěli vidět ještě atraktivnější model, mrkněte na autora celé metody Mark Wheadon​​​ a jeho Helical Box: https://youtu.be/CdgakYFlzNw

#3Dtisk #3Dprinting 
https://www.instagram.com/p/BSlPX6yjAMm/

7 komentářů:

 1. z jakých to jde materiálů? Musí být průhledné? PLA? HIPS? PETG?

  OdpovědětVymazat
 2. Petr Stehlík​ Materiál není podstatný, ty průsvitné jsem bral, aby to na fotce bylo vidět. ;) Na neprůsvitných je to mnohem decentnější, závisí i na rozdílu rychlostí tisku.

  OdpovědětVymazat
 3. "mnohem decentnější" znamená, že je to prd vidět a nikdo si toho nevšimne? :-)
  Stejně ale je to super objev a je to dovedeno do skvělé použitelnosti. Kdo by to byl býval řekl, jaký zásadní vliv na strukturu výsledného povrchu má rychlost tisku.

  OdpovědětVymazat
 4. to vypadá jako nic předtím - je to úžasné. To se Markovi fakt povedlo!

  OdpovědětVymazat
 5. Tome zajímalo a moc. Například mě není vůbec jasný jak dosáhnout automatického (chtěného) zrychlování/zpomalování. Ty tvoje modely jsou fakt super. Sklenku jsem ještě pobral, raketu už moc ne. U sklenky se s změnou osy Z změnila rychlost, ale u tý rakety? Tam si měnil rychlost v průběhu pokládání vrstvy??

  OdpovědětVymazat
 6. Už je venku beta verze aplikace, která pomůže texturu nabalit na připravený g-kód. Autoři ji ještě ladí, jsem s nimi v kontaktu ohledně chybových hlášení. Pokusím se připravit článek na 3d-tisk.cz - 3D tisk, jak to trochu sedne. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.