20170309

Tip na #3Dtisk: Vytiskněte si malou, 5W větrnou turbínku

Tip na #3Dtisk: Vytiskněte si malou, 5W větrnou turbínku
Něco třeba pro bastlíře typu Jakub Čížek, kteří pátrají, čim v exteriéru dlouhodobě, bez drátů a pravidelných návštěv dobíjet meteostaničky. ;) Více na www.youmagine.com/designs/mkii-5-watt-3d-printable-wind-turbine

#3Dtisk #3Dprinting #bastleni

13 komentářů:

 1. Vladislav Janecek Netisknu, protože bych ani nevybastlil střeva vevnitř a vlastně nemám venku ani meteostaničku s odběrem. A na ryze pohledové větrníky jsou zajímavější modely (neřešící místo na elektroniku).

  Ale láká mě to výhledově. (Přiznám se, že se tu v cs3d.cz - 3D tisk | Centrum stolního 3D tisku | CS3D.cz tisknou skoro pořád jiné věci a zájem o návštěvy u tiskáren a jejich možností i zakázkový 3D tisk rostou; asi to opravdu bude na personální posilu.) ;)

  OdpovědětVymazat
 2. díval jsem se na to, uvnitř je jen krokovací motor a dvě ložiska. Ten motor je ale docela drahý, takže ty výkřiky FREE FREE FREE co tam všude v těch agitačních filmech má jsou dost mimo. Celé to smrdí zelenou agitkou, škoda. Přitom takový pěkný design...

  OdpovědětVymazat
 3. Nic není free, ale jen kolik my narveme do 3D tiskáren. ;)

  OdpovědětVymazat
 4. určitě bych si to chtěl vytisknout, je to konečně jednou rozumná věc, na rozdíl od lodiček, chobotnic a luskounů, ale bez motoru to nemá smysl a nový motor jen na to kupovat nebudu. Buďto najdu NEMA11 někde v nějaké tiskárně či scanneru, anebo tam spíš zkusím nabastlit jiný motor, což se mi nepovede a tak celý přístroj skončí velkým nezdarem.

  OdpovědětVymazat
 5. Jakub Čížek Pochopil jsem narážku, cca v květnu čekám seriál na Živě.cz. ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Matess Matousek​ ​​Program na co přesně?

  OdpovědětVymazat
 7. Matess Matousek​​ Mrkněte na celou sbírku 3D tisk zde na G+ (http://www.3Dnews.cz), najdete zde tipy na profi i bezplatné aplikace.

  OdpovědětVymazat
 8. Pro normální lidi docela zbytecne😕

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.