20170327

Něco pro stavitele 3D tiskáren: Co se stane, zkřížíte-li Titan a V6?

Něco pro stavitele 3D tiskáren: Co se stane, zkřížíte-li Titan a V6?
Odpovědí ostrovního týmu E3D-Online je nový Titan Aero. Oproti tradičním sestavám s hot endy E3D V6, které najdete v celé řadě tiskáren – včetně populární #Prusai3 MK2 –, má mnohem kompaktnější rozměry při robustnějším provedení.

Více o novince jsem pro nadšené bastlíře a vylepšovatele shrnul do odkazu.

#3Dtisk #3Dprinting E3D-Online​ #e3dv6
http://www.3d-tisk.cz/titan-aero-novy-extruder-pro-stavitele-3d-tiskaren-od-ostrovnich-e3d-online/

7 komentářů:

 1. Zrovna tohle je něco co delaji ostatni extrudery už davno a chlazení co používali doteď mi připadalo jako blbost. Jsem rád, že to uznali sami.

  OdpovědětVymazat
 2. Jan Lukeš​​​ Otázkou pak je, zda ony ostatní extrudery byly stejně univerzální (ve smyslu dostupnosti, modularity a dokumentace), spolehlivé (E3D V6 má v tomto ohledu slušné renomé) a nabízejí třeba i zpřevodování (pro využití slabšího a menšího motorku). Sám v Titanu Aero nevidím revoluci (to bych musel začít poměřovat s extrudery komerčních FDM/FFF strojů), ale zajímá mě zejména spolehlivost této evoluce u nástupce etalonu ve své oblasti. E3D V6 je masově kopírováným modelem i v Číně, uvidíme, co Aero.

  OdpovědětVymazat
 3. Je to kopírováno a je to tak správně, když se jedná o open source. Není správně používat stejné jméno, stejně jako když se kopíruje Arduino. Poměr cena výkon je teď asi na straně E3D. Co mě trochu mrzí je právě ten jejich marketing, Aero není nic revolučního, jen oprava co udělali předtím špatně. Chladič zbytečně ubíral na Z ose, kýval se a prodlužoval vzdálenost od extuderu. Přál bych si aby měli i trochu open source marketing, třeba když tvrdí, že to zlepšuje tisk flexibilních materiálů, tak aby řekli co nejměkčího tiskli a na jakou rychlost. Před časem se začal prodávat X60 filament a výrobci tvrdí, že to dokáze tisknout jen Flexion.

  OdpovědětVymazat
 4. Aby toho nebylo málo, nový extruder představil také švédský Bondtech: https://youtu.be/gUzqtpTxMgY

  OdpovědětVymazat
 5. U Bondtech se mi líbí, že pohání filament z obou stran. BMG konečně navíc nestojí nesmyslný peníz.

  OdpovědětVymazat
 6. Jef​​​​ Cca 10 tisíc za základní stavebnici (českou) až desítky milionů, podle technologie. Čínské stavebnice i méně, avšak z řady důvodů nedoporučuji, zvláště začátečníkům. Více zde či třeba na 3D-tisk.cz (recenze, odkazy na srovnání atd.).

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.