20170320

Návod: Jak rozdělit model pro 3D tisk?

Návod: Jak rozdělit model pro 3D tisk?
Co když jste dosud nepronikli do tajů složitého modelování a chcete si jen rozdělit velký model ve formátu STL pro snazší #3Dtisk? Způsobů je hned několik. V odkazu níže jsem pro vás shrnul jeden snadný s využitím aplikace Autodesk #Netfabb 2017, kterou si můžete stáhnout a s úspěchem využívat i v budoucnu pro úpravu modelů k 3D tisku. Jde o velmi praktický nástroj – i v základní, bezplatné verzi pro nekomerční využití. Umožňuje 3D model nejen rozřezávat, ale třeba také zrcadlit, slučovat, analyzovat a kontrolovat, zda neobsahuje chyby – a ty případně ihned opravit.

PS: Dříve si šlo stáhnout základní verzi Netfabb Basic přímo, dnes cesta vede přes ukázkovou verzi Premium, kterou do základní verze překlopíme dodatečně. I tu pak lze legálně provozovat pro osobní, nekomerční využití.

#3Dprinting
https://twitter.com/3D_tisk_cz/status/843763623814160384

2 komentáře:

  1. sdílíš super informace, díky ;-)

    OdpovědětVymazat
  2. Snad mi budete nadávat, že vás ponoukám stahovat gigabytovou instalačku softwaru, který není open source! ;) Netfabb je léta etalonem pro práci s povrchovými 3D modely – nakonec, mrkněte na mou rok starou recenzi www.3d-tisk.cz/netfabb-7-priprava-modelu-na-3d-tisk-pro-narocne-uzivatele-recenze/ – a jsem rád, že jej Autodesk stále ponechává k vyzkoušení. Byť i v hodně ořezané verzi pro základní operace s modely. Verzi Premium totiž uživí a využijí jen opravdu profesionální pracoviště (a že umí úžasné věci při práci s povrchy i modely přímo z CAD aplikací).

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.