20170330

Mobilní Windows jsou mrtvá, ať žije Android... ve verzi podle Microsoftu

Mobilní Windows jsou mrtvá, ať žije Android... ve verzi podle Microsoftu
Ne, nejde o vtip. Kromě standardních S8 a S8+ totiž přibudou ještě Samsung Galaxy S8(+) Microsoft Edition s ještě větší naloží aplikací z Redmondu – dokonce včetně Cortany. Cosi mi říká, že v Googlu nebudou rádi (nicméně jejich velmi volný vztah se Samsungem novinkou není, viz Tizen místo věčně zpožděného a chyb plného Androidu Wear atd.). Kdo jste už viděli video s možnostmi nové S8 v doku (doporučuji) – třeba i se vzdálenou plochou Windows 10 – možná mi dáte za pravdu, že to začíná dávat smysl. Zvlášť, když je Continuum od Microsoftu takřka v křemíkovém nebi spolu s mobilními okny. 

PS: Zvenku mají telefony vypadat shodně, prodávat se budou v prodejnách Microsoftu v USA a extra aplikace navíc se mají stáhnout po prvním připojení k WiFi. 
https://www.engadget.com/2017/03/30/samsung-galaxy-s8-microsoft-edition/

8 komentářů:

 1. Mohli do toho rovnou zkusit narvat widle. Treba by se to prodavalo.

  OdpovědětVymazat
 2. Obávám se, že tohle už roky zkoušeli a nezachrání to ani špičkový hardware. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. No, Continuum teď dostalo mega funkční injekci v Creative Update takže se nedá říct, že by byly v nebi a MS na to kašlal...

  OdpovědětVymazat
 4. Vladislav Janecek Myslíš, že ještě přilákají uživatele? Ne, že by na to MS neměl sílu, ale těch zklamání i mezi firemními bylo příliš.

  OdpovědětVymazat
 5. Tomáš Vít To nevím. Hodnotím to jen z vlastní zkušenosti jako funkční a pro pracovní nasazení praktické řešení (Continuum), které dál vybavují...

  OdpovědětVymazat
 6. Vladislav Janecek Jenže když nemají telefony na kterých by se to dalo provozovat?.

  OdpovědětVymazat
 7. Continuum byl zajímavý projekt, ale když vidím, co trvale dělá MS uživatelům, tak ... zlatý Google. :-D Okolo sebe mám pár neštastných lidí s WP 8.2, kteří na tu svou cihličku žalostně koukají a pláčou, jak jim mizí podpora appek. Já jsem s Androidem spokojen a tohle mi od MS dává větší smysl. Já stejně ale budu čekat na obdobu tohoto pro Ubuntu. Nerad jedu s proudem. ;)

  OdpovědětVymazat
 8. Kamil Zmeškal Jen ať si Samsung hledí Tizenu a Androidu, mobilní Windows jsou máslo na hlavě MS. ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.