20170113

Tip na software: Bezplatný OpenSCAD nabízí originální cestu k 3D modelování

Tip na software: Bezplatný OpenSCAD nabízí originální cestu k 3D modelování
Zkušení uživatelé na něj už určitě narazili, pro začátečníky jsou možná jeho možnosti tajemstvím. OpenSCAD si oblíbili především programátoři a matematicky založení uživatelé, protože parametrická tělesa se zde počítají z předem připravených skriptů. V článku v odkazu vám ale ukážu, že výstupů ve formátu SCAD můžete použít – i bez jakékoli znalosti programování – třeba k přizpůsobování modelů k 3D tisku na portálu Thingiverse. A to přímo v okně vašeho webového prohlížeče. ;)

#3Dtisk #3Dprinting
http://www.3d-tisk.cz/openscad-oblibene-3d-modelovani-pro-programatory-za-ktere-neutratite-ani-korunu-a-raj-pro-prizpusobovace/

4 komentáře:

 1. Smutné je, že vývoj OpenScadu se poslední dobou nehýbe. A jeho pomalost u složitějších modelů :(

  OdpovědětVymazat
 2. Kamil Zmeškal Ono to bude spíše o nátuře – mně je mnohem bližší klikání v CAD aplikaci. OpenSCAD je také bohužel spíše pro méně složité projekty. Parametričnost u těch jednodušších – právě ve spojení s Thingiverse – je ale velké plus. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Me to vyhovuje. Vetsinu veci si dokazu predstavit z jednoduchych objektu a presne je umistit. Vysledek je tak lepsi nez u tahani za neuchopitelne body ve vizualnich programech. Jasne, ze je to pro technicke veci, lebku bych v tom asi nechtel vytvaret... ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Co jsem dnes koukal do GITu, tak se asi blíží verze 2016.12

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.