20170126

O dnešním, druhém setkání okolo 3D tisku očima jeho účastníka

O dnešním, druhém setkání okolo 3D tisku očima jeho účastníka
S Kamil Zmeškal, Pavel Širůček, Vlastimil Kučera a dalšími jsme dnes v olomouckém www.CS3D.cz roztočili (nakonec v součtu od prvních po poslední účastníky více jak tříhodinové) kolo plné otázek a nápadů, co s 3D tiskem, aby nebyl jen hračkou, ale užitečným, profesionálním nástrojem. Velké díky patří i těm, kdo zapůjčili 3D tiskárny na živou ukázku, především pak 3dwiser a Prusa Research s.r.o. - 3D tiskárny. 

Pro zvědavé, kteří to měli příliš daleko: Momentka z akce viz níže v komentáři, z prvního setkání pak ve vlákně zde: https://plus.google.com/+TomasVit/posts/X5crtmsLxwm. A třeba vznikne i krátké videoohlédnutí, na kterém napočítáte hned 5 stolních 3D tiskáren na jednom místě. ;)

#3Dtisk  

Originally shared by ****


Ač se zatím nemohu řadit do rodiny majitelů 3D tiskárny, tak jsem se dnes účastnil "Setkání 3D tiskařů (nejen) ze střední Moravy", které pořádal Tomáš Vít v jeho Centru stolního 3D tisku (http://www.CS3D.cz).

Tomášovi bych chtěl velmi poděkovat za pozvání a také za to, že setkání zorganizoval, bylo zajímavé a poučné. Tomáš je znalý, jeho vykládání je velmi poutavé a nabité zkušenostmi, se kterými se neváhá podělit.

Neméně zajímavé bylo i setkání s ostatními, poslechnout si, co dělají, jaké mají zkušenosti a k čemu 3D tisk využívají, nebo plánují využívat. Kde jinde se potkáte s někým, kdo například používá 3D tisk při výrobě dronů, nebo s člověkem, který se profesionálně zabývá modelováním lidského těla (ve smyslu tvorby atlasů a výukových materiálů), nebo třeba s výhercem soutěže #Vyhraj3Dtiskarnu (http://www.3d-tisk.cz/soutez-vyhraj3dtiskarnu-o-ultimaker-2-zna-viteze-porotu-nadchla-prakticka-mechanicka-sestava/).

Jako fantastickou perličku a třešničku na dortu jsme u Tomášovi kolegyně viděli přímo v akci 3D tiskárnu za cca 16 mi. Kč, která tiskla z kovu (laserem spékala kovový prášek). Tuto tiskárnu Tomáš zatím ve svém centru nemá :-), ale má tam například Ultimaker 3, Průšu i3 MK2, jeho první Printrbot, nebo Flashforge Finder 3DPrinter.

Tomáši, děkuji.

https://plus.google.com/+TomasVit/posts/X5crtmsLxwm

#3DPrinting


8 komentářů:

 1. A slíbená momentka s účastníky, současnými i co nevidět 3D tiskaři. ;)
  https://plus.google.com/photos/...

  OdpovědětVymazat
 2. Bylo to velmi příjemné a naučné odpoledne. Děkuji Tomáši. Stálo to za cestu z Brna.

  OdpovědětVymazat
 3. No, dnes jste se tedy sjeli ze všech stran. ;) Díky.

  OdpovědětVymazat
 4. Perfektní setkání. Díky moc za to. :)
  Můžu někam Donate? ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Pavel Širůček Můžeš, dobrým slovem a doporučením. ;) (Dobrovolníci dobrovolníkům.)

  PS: Démon zůstane do úterka pod vodou, ony ho ty rozpustné roupy přejdou. }B-)

  OdpovědětVymazat
 6. Chtěl bych vědět, zda se bude něco podobného kontakt taky v Plzni nebo okolí.Díky Václav.

  OdpovědětVymazat
 7. Vaclav Korec Plzeň<->Olomouc je pravda trouchu z ruky, ale Plzeň<->Praha už by se dalo zvládnout. Již čtvrtým rokem pořádáme pravidelnou 3D dílnu: http://3darena.cz/category/3d-dilna/

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.