20170106

Lego Boost – programovatelní roboti pro děti od 7 let

Lego Boost – programovatelní roboti pro děti od 7 let
Na koho jsou ještě Mindstorms složití, ten si tady vyhraje. ;)
http://www.zive.cz/clanky/lego-boost-nova-rada-stavebnice-ma-naucit-programovat-i-ty-nejmensi/sc-3-a-185520/default.aspx

13 komentářů:

 1. Tak to se mi tedy vice libi KubiK.
  I kdyz jak se to vezme. Zase ta cena
  http://chiptron.petus.cz/news.php?readmore=382

  OdpovědětVymazat
 2. Upřímě řečeno mi přijde KubíK jako vynalézání kola. Bylo by prospěšnější, kbyby lakalizovali LittleBits, které toho nabízejí mnohem víc - tenhle projekt mi naproti tomu přijde myšlenkově deset let pozadu oproti jinum vzdělávacím hračkám.
  Nutnost připojení kabelem? V době, kdy většina robotických sad nabízí možnost připojení přes BLE to je zastaralý přístup. Scratch je dobrý grafický programovací jazyk, ale proč není střední kategorie Python? Proč neimplementují i podporu jiných programovacích jazyků jako Java a C#? Existuje podpora Raspberry či Arduina?
  Navíc při pořizovací deně starteru a možnosti dokoupit kostky po 150 Kč se sada Advanced absolutně nevyplatí.

  OdpovědětVymazat
 3. Pravděpodobně je to potravinový doplněk a podává se 3x denňe po lžičkách.

  OdpovědětVymazat
 4. Kolik stojí to lego jo a jsi
  nej

  OdpovědětVymazat
 5. Na me nejsou mindstorms sloziti ale cekam na novej model mindstorms a tuto je docela levny

  OdpovědětVymazat
 6. petr 1 Nová generace Mindstoems vychází cca jednou za šest let a popravdě nevím, kam by se ještě mohli posunout, protože už EV3 nabízí skvělý potenciál pro pokročilé použití, jakmile začneš používat alternativní firmware (třeba EV3DEV) nebo kostku nahradíš Raspberry Pi s BrickPi nebo PiStorms deskou. Jediná drobná chybka je, že musíš hledat neztiviální propojení s Power Functions a Wedo či WeDo 2.0, nicméně SBrick plus to pravděpodobně zvládne.

  OdpovědětVymazat
 7. Mas pravdu ted budu stavet bud tatru 813 nebo baja trophy truck oboje s s brick . Daji se 2 sbrick pouzivat na jednom mobilu???

  OdpovědětVymazat
 8. petr 1​ Nezkoušel jsem to, ale mám pocit, že SBrick je dělané s tím záměrem, že můžeš postavit model, který jich obsahuje víc, takže by mělo jít spárovat víc SBrick s jedním zařízením.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.