20161214

Na dálku ovládané relé vs. pokojová lampička

Na dálku ovládané relé vs. pokojová lampička
Kubovo #bastleni pro nás začátečníky na chvíli opustilo oblast malého napětí, tak pozor, ať vás to nepokope důkladně. ;) 
http://www.zive.cz/clanky/pojdme-programovat-elektroniku-ovladneme-pomoci-wi-fi-starou-pokojovou-lampu/sc-3-a-185276/default.aspx

2 komentáře:

 1. Jakub Čížek Jj, podobně jsem o tom přemýšlel, když jsem stavěl první 3D tiskárnu. Někdy není takový problém se splést či narazit na defektní součástku. Požární čidlo se každopádně šikne.

  OdpovědětVymazat
 2. Pokud je dvojvodicove pripojeni ( pristroje spadajici do kategorie č.2 - dvojita izolace ) maji se vypinat oba vodice. Prave z duvodu ze nelze zajistit kde bude fazovy a kde bude pracovni vodic.
  Rovnez bych doporucil mit zasuvku v "bastlicim" koutku pripojenou pres chranic ( a ten zainstalovany osobou znalou ). Clovek se vyhne neprijemnym zkusenostem a zvysi vlastni bezpecnost.
  Nebo by bylo dobre pouzit oddelovaci transformator, tam pak hrozi uraz jedinne pokud si sahnete na oba vývody ( výstup z trafa je "ve vzduchu " ). Ale to ze mě mluví trochu pracovní deformace nejspíš.
  A možná bych to upozornění dal na začátek článku.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.