20161108

Potomek slavných v nejnovější recenzi 3D tiskáren

Potomek slavných v nejnovější recenzi 3D tiskáren
Po Finderu pro začínající 3D tiskaře a stereolitografickém Formu 2 pro náročné jsem se tentokrát podíval pod trysku potomkovi jedné z nejznámějších rodin 3D tiskáren světa. I on opustil vody nadšenců a osobního tisku a rád by oslovil konstruktéry. Napraví #MakerBot Replicator+ reputaci pošramocenou svým předchůdcem? Umí načítat přímo modely z profesionálních #CAD aplikací? Zvládá síťový tisk na dálku? A jak to nakonec vypadá s kvalitou výtisků? Obrázek si udělejte sami v odkazu.

#3Dtisk #3Dprinting
http://www.3d-tisk.cz/makerbot-replicator-dedic-ze-zname-rodiny-recenze-3d-tiskarny/

5 komentářů:

 1. jen dotaz na p. Vita, lze u 3D tiskaren zamenit napln - strunu od jineho vyrobce, nebo striktne musi byt original?

  OdpovědětVymazat
 2. Karel Halámek Liší se dle konkrétního výrobce (jeho přístupu) a daného modelu. Testovaný MakerBot využití alternativních strun přímo vylučuje (ztrátou záruky), otevřené tiskárny – od Prusa i3 MK2 přes Ultimaker 2+/3 po stereolitografický Form 2 – ponechávají volbu na uživateli (samozřejmě i s případnými následky, pokud uživatel např. použije nekvalitní materiál či jen neodpovídající tiskový profil a ucpe si trysku).

  Zpravidla platí, že firemní zákazníci vsázejí na jistotu a opakovatelnost tisku z originálních materiálů, individuální 3D tiskaři a zkušení profesionálové ocení možnost volby a tisku z exotických materiálů (třeba z kompozitů, flexibilních strun atd).

  PS: Limitujícím faktorem pro tisk z větší škály materiálů je vyhřívaná podložka. (Bez ní je výběr notně omezenější.)

  OdpovědětVymazat
 3. Kamil Zmeškal U ABS, ASA, Nylonu apod. už potřebuješ min. vyhřívanou podložku. A ta by vyžadovala výrazně odlišný konstrukční přístup.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.