20161008

Z toho se Mario musí dostat sám


Z toho se Mario musí dostat sám
Stereolitografický #3Dtisk má řadu výhod a dnes už to není taková věda, jako dřív. Počet podpor, ze kterých musíte vysvobodit výtisk, je ale prací pro pečlivého modeláře. Neplatí pro superhrdiny… ;)

#SLA #stereolitografie 3dwiser #Form2

6 komentářů:

 1. Vypadá to super s podporou. Nic neodlamovat! ):O

  OdpovědětSmazat
 2. časem se naučíte dávat menší hustotu podpor a taky si přímo napozicovat podpory na lepší místa. Je to to trochu alchymie , ale vyplatí se. Není to potom taková práce s jejich odstraněním.

  OdpovědětSmazat
 3. Ondra Pindak Oboje dělám (a pokusím se to zmínit i v redakční recenzi, protože PreForm je na ruční úpravu automatických podpor opravdu šikovný), ale transparentní materiál hrubé začišťování neodpustí. ;)

  OdpovědětSmazat
 4. To máte pravdu :-). Já model vždycky natočím, tak aby funkční strana (zácvaky apd.) zůstala s minimálním počtem podpor. takže spíš ty podpory dávám na velké rovné plochy. Ale záleží, kterou stranu budete prezentovat. Jestli můžete, tak v recenzi zmiňte i odlišný způsob stavení podpor pro různé materiály, protože např. FLEXI je úplně jiné v nastavení než např. standardní RESIN. Ale zrovna u FLEXI musím říct, že to, co vypadne z tiskárny je prostě nádherné. Je to zase další možnost jak např. udělat sestavu třeba s krásně gumovými rohy nebo vytisknout např. těsnění do foťáku, které jste ztratil. Prostě super.

  OdpovědětSmazat
 5. Ondra Pindak Škoda, že zkouším jen základní materiál, ale zbude-li místo, zmíním.

  OdpovědětSmazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.