20161019

Výzva pro zájemce o 3D tisk z Olomouce a okolí


Výzva pro zájemce o 3D tisk z Olomouce a okolí
Vážení přátelé, dnes to bude hlavně pro vás z hanácké metropole a jejího okolí (čímž se geograficky vzdáleným výjimečně omlouvám a děkuji naopak za přesdílení, znáte-li někoho z potenciálních adresátů):

• Zajímá vás 3D tisk (zejména ten stolní), sami už tisknete, nebo k tomu alespoň směřujete přes koníčky či práci?

• Nechybí vám nadšení pro nové technologie, jejich obecná uživatelská znalost a trocha zručnosti (modelářské, elektrotechnické apod.)?

• Zajímalo by vás podílet se nějakým způsobem na rozvoji povědomí o 3D tisku na střední Moravě, něco se u toho naučit – a hlavně se 3D tiskem (třeba i s dalšími nadšenci) bavit?

Pokud ano, hlaste se mi prosím soukromou zprávou zde na G+ (obyčejný příspěvek, jen do adresátů místo Veřejné přidáte Tomáš Vít), případně soukromou zprávou na Twitteru (@tomulinek). Zkuste rovnou připojit pár vět, co vás na 3D tisku zajímá a co už třeba máte za sebou.

Ne, rozhodně vám nenabízím práci 3D tiskaře na plný úvazek a už vůbec ne v některé ze zavedených korporací. ;) Nějakou dobu ve mě ale zraje projekt, který by mohl pomoci povědomí o možnostech a přínosech stolního 3D tisku pro běžné smrtelníky i menší tvůrčí týmy na Hané a zlepšit dostupnost 3D tisku všem, kdo si potřebují něco nechat vyrobit – třeba i s návrhem na míru a postupným laděním prototypů. A komunita 3D tiskařů v Olomouci a okolí by už také nutně potřebovala posílit, získat občasné zázemí, poznat se. V Praze či Brně by mohli vykládat, Haná s univerzitní Olomoucí ale určitě nechtějí zůstat pozadu. ;)

#3Dtisk #Olomouc (autor původního obrázku: Jan Polák, wikimedia.org, goo.gl/7AfCXd, CC BY SA 3.0)

4 komentáře:

 1. Za sebe urcite zajem mam. Zkusenosti nemam kdovi jake. Za sebou mám konstrukci 3 modeů PRUSA i3 v různých variacích (komplet plexi, ocel, hlinik) rozdily prevazne v pouzitych extruderech a elektronice. Zkusenosti mam prevazne s linuxovym prostredim a 3D editorem Blender ve kterem obvykle pripravuji modely k tisku. 3D tisk je pro mne prostředek k esteticky prijatelnemu uschování komponent souvisejících s IoT - ardiuno, rpi, mcu, kombinovane s ruznymi senzory, zdroji, relatky, to vse proste vypada a udrzuje se mnohem lepe kdyz si to pohodlne sedne do na miru sitych sasi, a pro ten ucel je 3D tisk idealni. Olomouc - Nové Sady

  OdpovědětVymazat
 2. Jiří Doubravský Díky za zprávu. Dnes padlo mé definitivní rozhodnutí realizovat jeden menší projekt (s listopadem prozradím veřejně víc), díky němuž bych následně rád sezval i komunitu z Olomouce a okolí – aby se poznala, byla schopna spolupracovat třeba na společných projektech, kde jeden člověk nestačí. (Prostor pro setkání zajistím, ať se nepřekřikujeme v hospodě.) ;) A rád bych do budoucna zřejmě využil i pomoci, spolupráce.
  Tímto jsi dopředu zván, sešlost oznámím určitě i zde na G+ v této sbírce.

  OdpovědětVymazat
 3. Zajímavé a s možností rozšíření na sever ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Renáta Klimšová Copak na severu také funkční komunita chybí? ;) Pak bychom to měli následně změnit, nebo rovnou spojit. Z Olomouce do Ostravy je to dnes díky dálnici 3/4 hodinka autem… A mimochodem, v Ostravě u kolegů (a současně na VŠB TU) se také dějí hodně zajímavé věci, viz třeba http://3dnews.cz/vsbtu-kov.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.