20161005

Včera na brněnském výstavišti to bylo velké ;)

Včera na brněnském výstavišti to bylo velké ;)
Ač se probíraly zejména špičkové technologie umožňující 3D tisk kovů, zůstal prostor i pro zajímavé české a středoevropské premiéry v oblasti stolního 3D tisku.

Více v krátké komentované fotogalerii v odkazu. A ještě v říjnu by snad měla být k dispozici i sestříhaná videa přednášek.

#3Dtisk #3Dprinting #MSV
http://www.3d-tisk.cz/?p=4385

3 komentáře:

 1. Michal Dolezel O té technologii (v průmyslu více známé coby aditivní výroba) není slyšet spíše proto, že obecná média se vyčerpala nenaplněnými pohádkami o osobním 3D tisku a tato oblast je pro ně příliš složitá (skoro si po té splasklé bublině netroufají psát o high-tech aditivní výrobě). I na Moravě je několik pracovišť, kde ti z kovu (ocel, někde snad i titan) vyrobí, co budeš chtít. A na co si přineseš 3D model. Jen to musí dávat ekonomický smysl pro konkrétní věc. Třeba onu kudlu vyrobíš o několik řádů levněji tradičním obráběním (nebude-li mít speciální tvar či ornamenty, které by se jinak vyrobit nedaly – právě zde je pak 3D tisk nenahraditelný).

  OdpovědětVymazat
 2. Spise by bylo vice zajimave vodivy material a tisknout pcb.
  Je nejaky posun v teto oblasti?

  OdpovědětVymazat
 3. Michal Simek Je řada projektů, které se tomu věnují, některé i v oblasti stolních zařízení (např. www.botfactory.co, resp. youtu.be/yhj2hLMWDwI), avšak není to ani jednoduché, ani levné. A při dostupnosti služeb, které zhotoví tištěný spoj na míru a poměrně rychle, to zatím nevypadá na masovější záležitost. Velmi zajímavé jsou ale pokusy, kdy je do 3D tištěného modelu přímo během tisku vtisknuta i vodivá vrstva. Zde čekám (z pohledu levnějších a stolních zařízení) zajímavá odhalení cca příští rok.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.