20161001

#Integromat: chcete-li efektivně propojit sítě a aktivity


#Integromat: chcete-li efektivně propojit sítě a aktivity
Tahle služba daleko přesahuje možnosti populárního IFTTT – tedy když se něco stane, udělej (automaticky, podle podmínek) něco dalšího. Možnosti úpravy jednotlivých aktivit i integrací jsou opravdu nemalé. Vyzkoušel jsem například spojení, kdy z mého streamu na Google+ služba vybere pouze příspěvky s určitým tagem (#cokoli) a publikuje je automaticky jako článek na Bloggeru. – Bez studování nápovědy, v intuitivním, českém uživatelském prostředí je přidání takové integrace otázkou minut (i s vyzkoušením). Skvělá je také možnost prohlédnout si záznam, co se při spuštění skriptu opravdu stalo.

Nu, drahé #IFTTT, tak dlouho jsi váhalo opustit příliš zjednodušené rozhraní, až tě někdo výrazně předběhl.

#integrace #sluzby #site #cloud

Originally shared by Jakub Čížek

http://www.integromat.com je woow. Takový český (!!) IFTTT. Na první pohled vypadá zdánlivě jednoduše, ale uvnitř je naprosto ultimátní a krásný editor „IFTTT“ operací, který jsem ještě neviděl (string funkce, regulární výrazy atd. atd.).

Samozřejmostí je pokročilý log, jak daný úkol pracuje v provozu, takže se to dá i solidně a živě debugovat.

V podstatě bych si s tím mohl naprosto automatizovat svoji Kloboukostanici, aniž bych napsal jediný řádek kódu v Apps Scriptu.

5 komentářů:

 1. Fajne, ale dávát přihlašovací údaje k mnoha mým službám zrovinka kdekomu... ani náhodou. Jsem paranoidní a za to riziko mi to nestojí.

  OdpovědětVymazat
 2. Přihlašovací údaje?! Třeba v případě G+ pouze dílčí práva sledovat nové příspěvky.

  OdpovědětVymazat
 3. Většina takových systémů potřebuje mít přístup k tomu, co má integrovat, a přístup je zhusta chráněn. Takže buď dám přístupy a integruju, nebo nedám. Ale je to každého volba :) Jak říkám, jsem v tomto ohledu poněkud paranoidní.

  OdpovědětVymazat
 4. Jj, také oprávnění nerozdávám plošně. ;)

  OdpovědětVymazat
 5. A pozitivní je, že autoři Integromatu reagují i na zpětnou vazbu (návrh drobného vylepšení u filtrování dle Sbírek na G+) takřka obratem e-mailem! ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.