20160906

Tip: 3D tisknu i pro vás

Tip: 3D tisknu i pro vás
Potřebujete občas něco vytisknout, ale nechcete si kvůli tomu kupovat 3D tiskárnu? Pak vám možná přijdou vhod mé 3D tiskové služby. Ač jsem svůj 3D hub dlouho úspěšně tajil, každou chvilku se mě někdo z vás stejně ptá, zda bych mu něco nevytisknul – a několik z vás už mé služby i využilo (věřím k plné spokojenosti). ;)

Rozhodl jsem se tedy – zatím čistě ve zkušebním provozu – nabídnout alespoň občas část kapacity svých 3D tiskáren širšímu publiku, které už má od stolního FFF/FDM tisku reálná očekávání. Sledujete-li mou sbírku zde na G+, jak také jinak. ;)

Pro objednávky můžete využít systému v odkazu. 3D Hubs mj. zajišťují, že vaše peníze dostanu až poté, co vy obdržíte svůj výtisk. Jedinou překážkou tak může být angličtina prostředí, ale ani ta není příliš složitá a určitě si s ní poradíte.

Několik doporučení:
• Nehlaste se všichni najednou! ;) No dobře, to je ošetřeno už tím, že vaši nabídku mohu přijmout, nebo také ne, nebudu-li mít zrovna kapacitu. Pak si ale můžete vybrat jiný hub, nebo vám u náročných zadání či funkčních dílů rád doporučím profesionální tiskové služby v České republice.
• Nemáte-li s 3D tiskem zkušenosti, počítejte s tím, že ne vše, co najdete na internetu, jde vytisknout na stolní 3D tiskárně. ;) Model musí být připraven pro tisk z polymerů a měl by respektovat návrhové zásady.
Bastlíři: Potřebujete-li krabičku na Raspberry Pi, Arduino apod., nevymýšlejte už vymyšlené a vyberte si některou z mnoha set a tisíc existujících variant na míru pro svůj projekt. Mrkněte třeba na www.thingiverse.com/search?q=Raspberry+Pi&sa= či www.thingiverse.com/search?q=Arduino&sa=. #bastleni
• Aktuálně tisknu spíše menší a středně velké modely, převážně z PLA.
• Inspiraci a modely ke stažení zdarma (zpravidla pro osobní potřebu) můžete najít třeba na portálech www.thingiverse.com, www.youmagine.com, www.pinshape.com.
• Mnou navržené modely pro 3D tisk najdete na www.thingiverse.com/tomulinek/designs (alespoň zlomek těch publikovaných). I ony jsou vám bezplatně k dispozici pro nekomerční využití.

#3Dtisk
https://www.3dhubs.com/brno/hubs/tom

2 komentáře:

  1. Chci se zeptat v jaké velikosti umí tiskárny tisknout ve 3 d laserem jak velký to může být výrobek děkuji za optani

    OdpovědětVymazat
  2. Mira Gazak Závisí na typu technologie a meteriálu, laser se využívá k tvrzení pryskyřic (SLA), stejně tak třeba ke spékání a tavení kovových prášků (SLS/SLM). Ač je můj článek na téma největších 3D tiskáren už z konce loňské roku a od té doby se leccos změnilo, řádovou představu si z něj možná dokážete udělat: www.3d-tisk.cz/nejvetsi-3d-tiskarny-aneb-kdyz-na-velikosti-zalezi/

    PS: Pokud by vás zajímal stolní stereolitografický tisk (laserem vytvrzovaná pryskyřice), dokončuji videorecenzi tiskárny Form 2. Příští týden by měla být venku, určitě na ni upozorním i tady na G+ (www.3Dnews.cz).

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.