20160927

Složte si vlastní... #Arduino

Složte si vlastní... #Arduino
Jakub Čížek​ tentokrát provedl takřka cimrmanovský úkrok stranou a místo #bastleni nad Arduinem se rozhodl postavit zjednodušený mikropočítač ze součástek. I cesta může být cíl.
http://www.zive.cz/clanky/pojdme-programovat-elektroniku-vyrobim-si-z-drobnych-soucastek-vlastni-mikropocitac-za-par-kacek/sc-3-a-184356/default.aspx

4 komentáře:

 1. On ho vlastně nevyrobil, to spíš fabrika na Filipínách nebo v Číně :-) Jde o minimální katalogové zapojení (šel by vynechat i krystal) a nahrání zavaděče pro zkompilovaný kód jazyka Wiring. Což sice není špatné, ale v podstatě to ořezává výkon procesoru oproti čistému kódu v assembleru.

  OdpovědětVymazat
 2. Jaroslav V. Když jsme u slovíčkaření, já nepsal, že vyrobil, nýbrž že složil/postavil. B-p A Kuba v článku sám poznamenává, že je okouzlen jako laik (a já mu v tomto rozumím). ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Ale jo :-) já jen narážím na to, že to vidím z té druhé strany, kdy jsme do jednočipů hrnuli hex-y ze zkompilovaných asm. Počítali cykly a nechali přetékat čítače :-) a že možná stojí za to, podívat se, jak vlastně takové mcu funguje. Arduino je projekt s cílem, dostat to v civilnejsi formě mezi lidi a daří se to, tak jako Basicu v 80tých letech.

  OdpovědětVymazat
 4. Já tu zrovna dělám jeden projekt s barebone Arduinem, potřebuju nízkou spotřebu, takže interní RC osc. na 8MHz, napájení 3V3. Nějak se mi nepovedlo rozjet na tom nějaký Arduino bootloader, tak to tam sypu prasácky HEX vygenerovaný Arduino IDE přes paralelní programátor a HVPROG :D :D :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.