Levná bezpečnostní kamerka z #RaspberryPi
A tak zatímco se ostatní věnují Arduinu, mě vítr zavál zpět k RasPi a kamerce Pi NoIR, abych se z nich pokusil vybudovat levnou bezpečnostní kameru (do interiéru). A není to zase taková legrace, už zkouším 4. postup a asi dám šanci řešení z odkazu nad Raspbianem. Vězte, že jsem s PuTTY včera (dlouho do noci) pracoval poprvé v životě a linuxový terminál je pro mě vůbec pole neorané (zkopíruj/vlož). ;)
Ano, už jsem pokusem/omylem dospěl k řešení, které mám dokonce napojené až do Synology NAS Surveillance (detekce pohybu), jenže na něm zkrátka nedokážu zprovoznit Ngrok (to je pro mě další novinka metodou pokus/omyl). A pak, že tohle není #bastleni. ;)
Auuuuu.
PS: A čtvrté Raspberry už míří do domácnosti. ;)
http://kerberos.io
A co ti nefunguje? Já si hraju s #CHIP computer (podle mě lepší raspberry pi zero)
OdpovědětVymazata kamerka kamerkuje
Až přijdou PIR čidla, bude se automaticky pořizovat několika vteřinový záznam (openCV jsem použít nechtěl, protože by to CHIP asi nerozdejchal :D )
chiptron.petus.cz - - Články: CHIP computer: USB webkamera - vytvoření obrázku i videa
Bojuji s řešeními na míru bezp. záznamu a jejich tunelováním z vnější sítě do vnitřní s NASem. Snad se to poddá, nad ránem přišel nápad. :)
OdpovědětVymazat