20160912

Klika vytištěná z pružného materiálu...

Klika vytištěná z pružného materiálu...
... nepotřebuje tradiční pohyblivé součásti. Trvanlivost nebude nejdelší, ale jinak jde o zajímavý mechanismus, který si můžete klidně vyrobit sami. Ve videu je podobných víc.

#3Dtisk #3Dprinting 
http://gizmodo.com/this-simple-3d-printed-door-handle-works-without-any-mo-1786538138?utm_campaign=socialflow_gizmodo_twitter&utm_source=gizmodo_twitter&utm_medium=socialflow

12 komentářů:

 1. Wow, jen mít tu 3D tiskárnu :(

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle už dnes zvládne i ta stolní. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Tomáš Vít To sice ano, ale mít tu stolní 3D tiskárnu :D Nevíte o nějakém levnějším modelu? Pod 10 000?

  OdpovědětVymazat
 4. David S. Pod touto hranicí je třeba česká stavebnice Rebela II (www.clexpert.cz/3dtisk/rebel2/kompletni-sada-dilu), pokud chcete stavět. S čínskými klony i3 z asijských e-shopů velmi opatrně, nedoporučuji. Mnohem zajímavější to bude kousek cenově výše. ;) Namátkou stavebnice Prusa i3 MK2 se dá koupit za 19 tisíc vč. DPH. A také teď testuji www.abc3d.cz/255-3d-tiskarna-finder, která je zaměřena na nováčky 3D tisku a dá se koupit do 16 tis. s daní (hotová). Výstup testu cca do 14 dnů, odkaz bude i zde na G+.

  OdpovědětVymazat
 5. jak dlouho to vydrzi ten material, takhle se hejbat ??

  OdpovědětVymazat
 6. narg alda Podle materiálu a provedení. Nicméně na doma či do kanceláře to dlouhodobě nebude. (Jde o ukázku možností.)

  OdpovědětVymazat
 7. David S.​ Wanhao Duplicator i3 jsem koupil za cca 12 i s proclenim a aspon nemusite hned na poprve stavet...

  OdpovědětVymazat
 8. Jan Lukeš Stavba pro mne by problém nebyla, ale spíše cena. Jsem 3D grafik, pro herní a filmový průmysl a také studuji architekturu apod.-tedy CAD, proto potřebuji mýt dost výkonný počítač a potřebuji aby byl přenosný, to mne hází na ntb za 120 000, s developerskou slevou a poté ještě se studentskou 50 000, nemohu si teď dovolit ani 3D tiskárnu za 10 000... ale děkuji

  OdpovědětVymazat
 9. Tomáš Vít Děkuji :) a co si myslíte o Lewihe Play Makers Edition? Stojí 89€ + DPH, ale moc nechápu, zda-li je kompletní, nebo je potřeba dokoupit některé díly, cena je trochu podezřelá

  OdpovědětVymazat
 10. David S. Vydržte na další videopříspěvek v téhle sbírce, než vyberete 3D tiskárnu. ;) (Snad bude ještě dnes). EDIT: A je venku.

  OdpovědětVymazat
 11. David S. V ceně jsou i ty CADy? Protože když jsem před dvěma lety vybíral výkonný NB na zpracování fotek (s i7 (4 jadro) a 16 GB RAM), vybral jsem nakonec Toshibu za 26 tisíc. Dell NB, s o něco horšími parametry, mi tehdy nabízeli za dvojnásobek. A ostatní prémiové značky na tom byly podobně.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.