20160802

Zpět ke kořenům (elektroniky)?

Zpět ke kořenům (elektroniky)?
Je to trapné, čtyřicítka za rohem a já ještě nikdy nezapojil nic do breadboardu! No, tywoe, jako fakt. ;) Jakub Čížek a Vladislav Janecek​ se tu pořád chlubí novými čidly, motivovali mě – byť v mém případě ke kroku stranou, k základům. Se stavebnicí EZK ES - 01 od Ing. Krčmáře. Blikajícím LED 3× zdar...

Blik…
Blik…
Blik…
Hello world!

(Až bude čas. ;) )

7 komentářů:

 1. Jakub Čížek​​​​ Po tom všem, co už jsem prováděl 3D tiskárnám při stavbách a přestavbách, už bych měl konečně vědět, s čím si zahrávám. 💥 B-)

  OdpovědětSmazat
 2. Standa Alfie Já žil v dětství vystřihovánkami z ABC, modely z blízkých Kovozávodů, mladým optikem a od revoluce 8bity, takže to ani nebude návrat. ;)

  OdpovědětSmazat
 3. Ahojky Tome, mno, taky jsem začínal na elektronkách, Ge tranzistorech, atd., ale i tak se občas vracím z dědství do dětství. Vystřihovánky modelů již jen z netu a Merkur taky leží zaarchivován v krabici pro občasný prototyp.

  OdpovědětSmazat
 4. Já žil v dětství, kdy koupit tranzistor do TV zesilovače na Polskou TV mě stálo měsíční kapesné, součástky jsme získávali rozebíráním starých TV a radiopřijímačů... Nějaké kontaktní pole??? co to je??? pertinaxová destička s pájecími očky musela stačit. Experimenty jsem letoval na ni a teprve, když to fungovalo, tak se barvou a trubičkovým perem kreslil tišťák a dělala se finální verze.

  OdpovědětSmazat

Děkuji za každý smysluplný a/nebo povzbudivý komentář.